Sociálne siete

Šport

Zápas s 8-hodinovou prestávkou. Návrat ku koreňom sa vydaril, vraví komisár NHL Bettman

Organizátori počas prestávky medzi 1. a 2. tretinou prikryli plochu a ochrannú plachtu z nej stiahli až vo chvíľach, keď slnko prestalo roztápať ľad.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 2:14

72

Colorado Avalanche
Mužstvo Colorado Avalanche, foto: SITA/AP Photo/Rich Pedroncelli

REKLAMA

SITA

STATELINE  – Veľkolepé prípravy na sobotňajší duel zámorskej hokejovej NHL medzi mužstvami Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche, ktoré sa uskutočnilo pod holým nebom na jazere Tahoe v pohorí Sierra Nevada, napokon výrazným spôsobom ovplyvnilo počasie. Zápas sa tak z popoludňajších hodín natiahol až do neskorého večera.

Slnečné lúče a teploty pohybujúce sa okolo nuly sa pričinili o komplikované podmienky. V ľadovej ploche sa tvorilo mnoho dier, čo znemožňovalo plnohodnotnú hru. Po prvej tretine tak stretnutie pozastavili a prestávka napokon trvala viac ako osem hodín.

Hrať sa opätovne začalo až o 21.02 miestneho času a Colorado napokon vyhralo 3:2. „V minulosti sme odohrali pod holým nebom viac ako 30 zápasov. Toto však bolo najťažšie možné počasie, aké sme dosiaľ zažili. Hrali sme už v daždi, na snehu, ale najväčším nepriateľom bolo slnko. Napriek tomu bol krásny deň,“ vyhlásil komisár NHL Gary Bettman.

Nezvyčajná prestávka

Organizátori počas prestávky prikryli plochu a ochrannú plachtu z nej stiahli až vo chvíľach, keď slnko prestalo roztápať ľad. „Robili maximum, čo mohli, ale slnko bolo príliš silné. Očividne nikto nechcel, aby sa niekto zranil. Na niektorých miestach už vytŕčal betón, čo boli veľmi nebezpečné podmienky,“ poznamenal obranca Vegas Alec Martinez.

Muzstvo Colorado Avalanche

Foto: SITA/AP Photo/Rich Pedroncelli

Počas zvyšných dvoch tretín bol už ľad omnoho lepší, aj keď s viacerými nedostatkami. „Ľad bol dosť kašovitý, ale skvelý. Boli sme pripravení hrať,“ povedal kapitán Avalanche Gabriel Landeskog.

Ani niekoľkohodinové zdržanie nezmenilo Bettmanov pohľad na organizovanie ďalších takýchto podujatí. A to ani v takom netradičnom prostredí, akým bolo jazero Tahoe. „Tento zápas slúžil ako pripomenutie si hokejových koreňov. V tomto zvláštnom období sme chceli dať fanúšikom niečo výnimočné. Hráči z toho boli nadšení. Budeme v tom pokračovať. Nemôžete byť úspešní, ak neriskujete zlyhanie,“ skonštatoval Bettman.

V súvislosti s novými poznatkami vedenie profiligy presunulo začiatok nedeľňajšieho stretnutia medzi Bostonom a Philadelphiou, ktoré sa bude hrať opäť pod holým nebom, o päť hodín, aby sa tak zabránilo ostrému slnku a ďalším problémom s ľadom.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA