Sociálne siete

Šport

Zlatan drží na pleciach celé AC Miláno, zničí každého, píšu o Ibrahimovičovi médiá

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 23:15

152

large ibrahimovic bf
ZDROJ: Zlatan Ibrahimovič na archívnej snímke, SITA/Spada/LaPresse via AP

REKLAMA

23. november 2020 13:35 SITA, redakcia

MILÁNO – Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič mal nedávno koronavírus v tele a odohral len šesť zápasov v novej sezóne Serie A. Strelil v nich však dokopy desať gólov. Tridsaťdeväťročný elitný zakončovateľ je na čele tabuľky kanonierov a jeho tím AC Miláno zasa tróni na vrchole najvyššej talianskej súťaže.

Už štvrtý dvojgólový zápis v sezóne 2020/2021 pridal nestarnúci útočník s jedinečným čuchom na góly v nedeľňajšom zápase 8. kola, v ktorom jeho tím vyhral na trávniku Neapola 3:1. Stredopoliar domácich Stanislav Lobotka do hry nezasiahol. „Zdá sa mi, že je teraz ešte silnejší ako pred 10 až 12 rokmi. Viem, o čom hovorím, hrával som s ním vtedy,“ uviedol tréner SSC Neapol Gennaro Gattuso.

„Slová ani netreba, stačia čísla. Kráľ Zlatan drží na pleciach celé AC Miláno a najnovším jeho úlovkom bol Neapol. Ibrahimovič je nadčasový muž, on zničí každého,“ nadchýna sa taliansky denník Gazzetta dello Sport.

Gattuso a Ibrahimovič hrávali na San Sire v rokoch 2010 – 2012 a spolu vtedy získali zatiaľ posledný z 18 titulov pre AC Miláno (2011). V posledných siedmich rokoch neboli „rossoneri“ na konci sezóny lepší ako piati. Po opätovnom angažovaní Ibrahimoviča sú však ako pokropení živou vodou. Už po letnom reštarte minulej „koronavírusovej“ sezóny boli najlepší a napokon z toho bolo šieste miesto v konečnej tabuľke Serie A. Aktuálne sú na čele so ziskom 20 bodov z ôsmich zápasov a okrem ACM už len druhé Sassuolo a majstrovský Juventus nemajú na konte žiadnu prehru. Majú však o dva, resp. štyri body menej.

Ibrahimovič v nedeľu odohral 79 minút a pri odchode z trávnika si chytal zadný stehenný sval. „Vyzerá to na nejaký svalový problém, ale múdrejší budeme až po vyšetreniach o pár dní. Verím, že ho nečaká prestávka,“ uviedol na margo možného zranenia svojho kanoniera asistent trénera AC Miláno Daniele Bonera. Ten v nedeľu na lavičke zastúpil hlavného kouča Stefana Pioliho, ktorý pauzoval pre pozitívny test na koronavírus.

O podhodenej udičke talianskych médií v podobe útoku na majstrovský titul sa Bonera nechcel veľmi baviť. „Sme na dobrej ceste, ale je predčasné po ôsmich kolách rozmýšľať o titule a rozprávať sa o tom. My teraz naozaj ešte nevieme, ako sa bude vyvíjať sezóna a čo bude v máji budúceho roka. Čaká nás ešte dlhá cesta,“ doplnil Bonera.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA