Sociálne siete

Šport

Vuelta a San Juan obstará úvod sezóny 2021, možno opäť aj so Saganom

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 23:17

117

large sagan abdddc
ZDROJ: Peter Sagan na archívnej snímke, SITA/ AP Photo/Fabio Ferrari

REKLAMA

23. november 2020 11:39 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Peter Sagan možno začne budúcu sezónu opäť v Argentíne. Cyklistický rok 2021 síce pre pandémiu koronavírusu nemôže rátať s úvodnými podujatiami v Austrálii /zrušené boli preteky Tour Down Under aj Cadel Evans Graat Ocen Road Race), ale Vuelta a San Juan v Argentíne vyzerá zatiaľ nádejne. Uskutočniť sa má v dňoch 24.- 31. januára a podľa argentínskych médií účasť prisľúbili aj elitné tímy WorldTour Bora-Hansgrohe a Deceuninck Quick-Step.

Peter Sagan sa v tomto roku v Južnej Amerike viackrát pokúšal o etapové víťazstvá, napokon odišiel z pretekov s druhým, štvrtým, piatym aj šiestym miestom v rýchlych koncovkách etáp. „Peter Sagan sa na tomto podujatí predstavil v rokoch 2019 a 2020. Objaviť by sa mal aj tentoraz. Pri zrušených pretekoch v Austrálii by Boru aj Quick-Step mali doplniť aj ďalšie tímy z kategórie World Tour,“ informoval špecializovaný web cycling-info.sk.

Vláda San Juanu, guvernér Sergio Unac aj minister športu chcú, aby sa preteky uskutočnili,“ uviedol riaditeľ podujatia Roberto Amadio. „Počet prípadov koronavírusu v San Juane je našťastie pomerne nízky, pretože ide o izolovanú oblasť krajiny. To pomohlo zabezpečiť, aby sa preteky uskutočnili. Sme v kontakte s viacerými World Tour aj Pro Tour tímami. Počítame tento rok s nižším rozpočtom, ale sme pripravení privítať aspoň štyri alebo päť tímov z najvyššej kategórie,“ dodal Amadio.

Kompletná trasa pretekov zatiaľ potvrdená nie je. Súčasťou by však mali byť rovinaté okruhy v okolí mesta San Juan a tiež tradičný výstup na Alto de Colorado vo výške 2565 m.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA