Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Biely dom označil obvinenia Kremľa z účasti USA na útoku na Kremeľ za nezmyselné

Zverejnené:

Upravené: 4. mája 2023 o 14:45

509

Zdroj: WJBF

REKLAMA

Globalnews

Biely dom označil za „nezmyselné“ obvinenia Ruska, že Spojené štáty nariadili Ukrajine, aby vykonala útok dronom na Kremeľ.

Uviedol to koordinátor pre strategickú komunikáciu Rady národnej bezpečnosti USA John Kirby, informuje CNN.

Kirby urobil vyhlásenie po tom, čo hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov bez akýchkoľvek dôkazov povedal, že za útokom dronov na Kremeľ stoja Spojené štáty, a dodal, že ukrajinská vláda údajne „implementuje rozhodnutie Washingtonu“.

Deň predtým tlačová služba Kremľa uviedla, že ukrajinské drony sa „pokúsili zasiahnuť“ na kremeľskú rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina. Kremeľ označil útok za „plánovanú teroristickú akciu“ a „pokus o život ruského prezidenta“.

Hovorca prezidenta Zelenského Serhij Nikiforov uviedol, že Ukrajina nemá informácie o takzvaných nočných útokoch na Kremeľ.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v súvislosti s týmto útokom povedal, že všetko, čo prichádza z Kremľa, bude vnímať „s veľkou opatrnosťou“.

Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns usporiadal uzavretý brífing pre amerických senátorov o útoku dronov na Kremeľ, po ktorom predseda výboru amerického Senátu pre spravodajské služby Mark Warner povedal, že „neexistujú žiadne známky toho, že by tento útok organizovali Ukrajinci“.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA