Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Donald Trump sa nakazil koronavírusom

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 9:37

174

large  E E FB  B  D  EFFAD  BA  dabcef

REKLAMA

2. október 2020 09:00 SITA, redakcia

WASHINGTON 2. októbra (SITA/AP) – Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania mali pozitívne testy na koronavírus. Oznámil to v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde napísal, že okamžite začínajú „karanténu a proces zotavovania“. „Spolu to prekonáme,“ napísal tiež Trump.

Lekár prezidenta Sean Conley vo vyhlásení informoval, že Trump aj prvá dáma sa v súčasnosti cítia dobre a počas rekonvalescencie plánujú zostať doma v Bielom dome. Prezident bude podľa lekára naďalej vykonávať svoje povinnosti, zrušil ale plány na návštevu finančnej zbierky a cestu na Floridu.

Už vo štvrtok v noci Trump oznámil, že budú s manželkou v karanténe po tom, čo mala pozitívny test jeho poradkyňa Hope Hicks. Hicks s prezidentom tento týždeň viackrát cestovala, letela s ním napríklad na prezidentskú debatu do Ohia či na zhromaždenie do Minnesoty.

Nákaza je pre amerického prezidenta, ktorý sa úporne snaží presvedčiť americkú verejnosť, že najhoršia časť pandémie koronavírusu je už za nimi a štáty by sa mali otvoriť a začať pracovať na obnove ekonomiky, veľká rana, píše agentúra AP. Trump opakovane zľahčoval obavy, že by mohol ochorieť na COVID-19, hoci sa nakazilo niekoľko zamestnancov Bieleho domu i jeho spojencov. Sedemdesiatštyriročný prezident pritom pre svoj vek čelí vyššiemu riziku komplikácií spôsobených vírusom, ktorý si v USA vyžiadal už viac ako 205-tisíc mŕtvych.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA