Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

EÚ potvrdila predĺženie osobných sankcií o šesť mesiacov v dôsledku agresie Ruska

Zverejnené:

Upravené: 14. marca 2023 o 13:10

319

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Rada Európskej únie v pondelok rozhodla o predĺžení reštriktívnych opatrení zameraných na osoby zodpovedné za narušenie alebo ohrozenie územnej celistvosti, zvrchovanosti a nezávislosti Ukrajiny o šesť mesiacov – do 15. septembra 2023.

„Sankcie sa predĺžia voči 1473 osobám a 205 právnickým osobám, z ktorých väčšina spadá pod obmedzenia v reakcii na neodôvodnenú a nevyprovokovanú vojenskú agresiu Ruska voči Ukrajine, ktorá pokračuje,“ oznámila Rada EÚ.

Reštriktívne opatrenia zahŕňajú cestovné obmedzenia pre jednotlivcov, zmrazenie aktív a zákaz poskytovania finančných prostriedkov alebo iných hospodárskych zdrojov jednotlivcom a subjektom na čiernej listine EÚ.

Ako pripomína Rada EÚ, po 24. februári 2022 EÚ v reakcii na agresiu Ruska voči Ukrajine výrazne rozšírila sankcie voči Ruskej federácii „s cieľom výrazne oslabiť ruskú hospodársku základňu, pripraviť ju o kritické technológie a trhy a výrazne obmedziť jej schopnosť viesť vojnu“.

Rusko musí okamžite ukončiť svoju brutálnu vojnu. Európska únia bude Ukrajinu podporovať tak dlho, ako to bude potrebné, a naďalej neochvejne podporuje zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA