Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Európska únia prijme sankcie voči Rusku

Zverejnené:

Upravené: 22. februára 2022 o 11:41

691

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Ministri majú prijať rozhodnutie v utorok popoludní, informujú zahraničné médiá.

Ministri zahraničných vecí členských krajín EÚ prijmú v utorok sankcie voči Rusku, uviedol šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.

Pôjde o reakciu na pondelkové rozhodnutie Ruska uznať dva separatistické regióny na východe Ukrajiny za samostatné štáty a pokračujúce rozmiestňovanie ruských vojakov na území Ukrajiny.

EÚ varuje Rusko pred ďalšími sankciami v prípade útoku na Ukrajinu

„Naša odpoveď bude samozrejme vo forme sankcií, o ktorých rozsahu rozhodnú ministri (zahraničných vecí)… Som si istý, že to bude jednohlasné rozhodnutie potrebné pre tieto opatrenia,“ povedal Borrell.

Vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku podľa svojich slov očakáva, že ministri rozhodnutie o sankciách prijmú v utorok popoludní.

Lídri Európskej únie v pondelok odsúdili rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina uznať za nezávislé štáty dve separatistické oblasti ležiace na východe Ukrajiny – Doneckú ľudovú republiku a Luhanskú ľudovú republiku.

Borrell ešte pred Putinovým vyhlásením uviedol, že EÚ je pripravená zareagovať sankciami, ak dôjde zo strany Ruska k uznaniu DĽR a LĽR za nezávislé štáty.

Heger pre situáciu na Ukrajine zvolal bezpečnostnú radu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA