Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Kim Čong-un potvrdil pokračovanie raketového vývoja

Zverejnené:

Upravené: 28. marca 2022 o 9:13

537

zdroj: militarynews.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Kim sa stretol s vedcami, ktorí testovali nový typ medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong-17, informuje Reuters.

Severokórejský vodca Kim Čong-un v pondelok zdôraznil, že jeho krajina bude naďalej vyvíjať „silné úderné prostriedky“ na posilnenie národnej obranyschopnosti.

Kim sa takto vyjadril počas stretnutia s predstaviteľmi a vedcami, ktorí prispeli k „úspešnému skúšobnému odpáleniu nového typu medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong-17“, uviedla oficiálna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA).

„Pokračoval, že budeme pokračovať v dosahovaní cieľa, ktorým je posilňovanie národných obranných kapacít a vyvíjanie silnejších úderných prostriedkov, aby sa nimi naša ľudová armáda vyzbrojila,“ uvádza sa v správe KCNA.

Severná Kórea vo štvrtok uviedla, že skúšobne odpálila raketu Hwasong-17. Južná Kórea a Spojené štáty sa domnievajú, že Severná Kórea opäť testovala raketu Hwasong-15 a zamaskovala to ako odpálenie rakety Hwasong-17, informovali v nedeľu podľa Jonhap dobre informované zdroje.

Ukrajinska protivzdušná obrana zostrelila nad Charkovom ruského stíhacieho pilota

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA