Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Medvedev opäť hrozí jadrovou apokalypsou

Zverejnené:

Upravené: 3. júla 2023 o 12:51

359

Zdroj: Ria Novosti

REKLAMA

Globalnews

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev opäť začal strašiť svet jadrovou apokalypsou, ale tiež povedal, že jadrovej zime sa dá vyhnúť, ak Západ splní všetky požiadavky Ruska.

Zdroj: Medvedev na Telegrame a v článku pre Rossijskaja gazeta

„Chcel by som poznamenať jednu vec, ktorú politici všetkých pruhov neradi pripúšťajú: jadrová apokalypsa je nielen možná, ale aj celkom pravdepodobná. Prečo? Existujú minimálne dva dôvody. Prvý. Svet je v konfrontácii oveľa horšej ako počas kubánskej raketovej krízy, pretože naši oponenti sa rozhodli skutočne poraziť najväčšiu jadrovú mocnosť – Rusko. Bezpochyby sú to úplní blbci, ale tak jednoducho sú. A druhý dôvod je dosť prozaický – jadrové zbrane už použil kto a kde, čo znamená, že neexistuje žiadne tabu! Medvedev vo svojom článku tradične pokračoval v ponižovaní západných politikov a chválil sa, že Rusko bolo údajne schopné potlačiť Prigožinovo „ozbrojené povstanie“ a „zajať Bachmut“.

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie tiež ubezpečuje, že Rusko nijako netrpí medzinárodnou izoláciou a sankciami – väzby s „globálnym juhom a nemenej globálnym východom“ údajne výrazne vzrástli, ekonomika sa rozvíja, že „rast výroby je oveľa vyšší ako v Európe“, úspech v stavebníctve je údajne „pôsobivý“.

Náhle tiež vyhlásil, že Rusko sa údajne „nikdy nepokúšalo zadržať NATO“, ale len požiadalo, aby nepozývalo „bývalé časti našej krajiny, najmä tie, s ktorými máme územné spory“ do NATO.

Medvedev ubezpečil, že cieľom Ruska je „eliminovať hrozbu členstva Ukrajiny v NATO“ a údajne to „dosiahne“.

Podľa neho, keďže „konfliktné krajiny nie sú prijaté do NATO“, znamená to, že ruská vojna na Ukrajine bude „trvalá, pretože je záležitosťou existencie Ruska“.

Medvedev povedal, že vojna na Ukrajine sa už stala „totálnou konfrontáciou“ medzi podmienečným kolektívnym Západom a údajne „zvyškom sveta“ a že táto konfrontácia „bude veľmi dlhá a bude trvať desaťročia“.

Podľa podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie sa to všetko dá vyriešiť buď treťou svetovou vojnou, ktorá sa skončí jadrovou zimou, alebo „hľadaním najťažších kompromisov počas dlhého obdobia“, čo povedie k vytvoreniu nového „rešpektujúceho“ svetového poriadku, ktorý bude „založený na rovnováhe záujmov všetkých krajín“.

Podľa Medvedeva „veľa komunikovať, vydržať, prejavovať zdržanlivosť“ a hľadať kompromisy je lepšie ako „rozhliadnuť sa okolo seba v deň Apokalypsy“.

Preto je Rusko údajne „pripravené hľadať rozumné kompromisy“, ale len za svojich podmienok – zabudnúť na akékoľvek protiruské, „zničiť a zakázať kyjevský režim“, akceptovať, že časť Ukrajiny bude okupovaná.

Medvedev hrozí, že „Západ to bude musieť akceptovať, ak nechce apokalyptický koniec našej nedokonalej civilizácie“.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA