Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Navaľnyj je v kóme na jednotke intenzívnej starostlivosti, údajne ho otrávili

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 10:44

134

large Alexey Navalny ddaa

REKLAMA

20. august 2020 10:30 SITA, redakcia

MOSKVA 20. augusta (SITA/AP) – Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj leží v kóme na jednotke intenzívnej starostlivosti v sibírskej nemocnici. Vo štvrtok o tom informovala jeho hovorkyňa, podľa ktorej 44-ročného kritika prezidenta Vladimira Putina otrávili.

Navaľnému prišlo zle počas letu zo sibírskeho Tomska do Moskvy. „Lietadlo núdzovo pristálo v Omsku,“ oznámila Kira Jarmyšová prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. V súčasnosti je podľa nej Navaľnyj napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. „Je v kóme, vo vážnom stave,“ doplnila.

Predpokladajú pritom, že politikovi niekto niečo primiešal do čaju, ktorý vypil ráno. „Lekári hovoria, že toxín sa rýchlejšie vstrebal s horúcim nápojom,“ napísala tiež s tým, že Navaľného tím zavolal do nemocnice políciu.

Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry Tass, ktorá získala vyjadrenie hlavného lekára nemocnice, je Navaľnyj v kritickom stave.

Právnik Navaľného Nadácie pre boj proti korupcii Viačeslav Gimadi oznámil, že žiadajú Vyšetrovací výbor Ruskej federácie o začatie vyšetrovania. „Nie je pochýb o tom, že Navaľného otrávili pre jeho politické postoje a aktivity,“ uviedol na Twitteri.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA