Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Nový Južný Wales zasiahli najhoršie záplavy za uplynulé desaťročia

V Sydney možno evakuujú tisíce obyvateľov.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 21. marca 2021 o 10:31

21

Old Pitt Town, foto: SITA/AP Photo/Mark Baker

SITA

SYDNEY – Najľudnatejší austrálsky štát Nový Južný Wales v nedeľu nariadil evakuáciu obyvateľov v súvislosti s najhoršími záplavami za uplynulé desaťročia. Úrady v Sydney uviedli, že všetci, ktorí žijú v nízko položených oblastiach, musia odísť do bezpečia.

Premiérka štátu Gladys Berejiklian povedala, že z vody už zachránili stovky ľudí. Varovala, že v Sydney možno evakuujú tisíce obyvateľov. Hlavné cesty sú zatvorené. V pondelok neotvoria množstvo škôl a úrady vyzvali ľudí, aby pracovali z domu. V štáte doteraz zriadili 13 evakuačných centier.

Evakuáciu nariadili vo viacerých oblastiach. Politička uviedla, že Mid North Coast zasiahla „storočná voda“. „Nepredpokladáme, že situácia v Mid North Coast sa bude zhoršovať. Naďalej však bude pršať v častiach, ktoré sú už zasiahnuté,“ dodala.

Časti Western Sydney zasiahla „50-ročná voda“, v niektorých oblastiach od piatkového rána spadlo rekordných viac ako 300 milimetrov zrážok.

Priehrada Warragamba, ktorá leží západne od Sydney, sa v nedeľu začala vylievať. Nepriaznivé počasie by malo pokračovať do polovice týždňa.

Miestne úrady žiadajú ľudí, aby necestovali cez zaplavené oblasti. Hrozí im totiž riziko strhnutia silnými prúdmi.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA