Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Extrémne sneženie v Aténach si vyžiadalo pomoc ozbrojených síl

Po najsilnejšom snežení za posledných 20 rokov v Grécku povolala vláda do akcie ozbrojené sily.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 1:48

135

sneh
Situácia v Aténach, foto: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis

REKLAMA

SITA

ATÉNY -Po extrémnom snežení v oblasti Atén grécka vláda povolala do akcie ozbrojené sily. Príslušníci armády a námorníci pomôžu hasičom vyčistiť ulice od stoviek spadnutých stromov, ktoré poškodili elektrické vedenie a zablokovali cesty.

V gréckej metropole evidujú viac ako 800 spadnutých stromov. Ďalšie stovky ohlásili v okolitých oblastiach vrátane neďalekého ostrova Eubója. Úrady označili snehovú búrku za najsilnejšiu v priebehu ostatných 20 rokov, pričom sneh sa dostal až do severoafrickej Líbye a spôsobil ťažkosti aj v Turecku a Sýrii.

„Najdôležitejšie je momentálne obnovenie elektrickej siete. Búrka spôsobila problémy v celej krajine. Len na ostrove Eubója sme museli vymeniť 500 poškodených stĺpov elektrického vedenia a stožiarov,“ uviedol šéf civilnej ochrany Nikos Hardalias.

Kým na severe Grécka a v horách sa sneh počas zimy vyskytuje bežne, na ostrovoch a v okolí hlavného mesta to býva iba zriedka. Poveternostné podmienky v Grécku sa v stredu zlepšili, problémy má však naďalej východ krajiny. Ešte minulý týždeň pritom mali v Grécku príjemné jarné teploty okolo 20 stupňov Celzia.

ateny sneh

Situácia v Aténach, foto: SITA/AP Photo/Antonis Nikolopoulos/Eurokinissi

 

Čítajte aj o komplikáciách s očkovaním, kvôli silnému sneženiu ho museli odložiť. Celý článok si môžete prečítať TU.

ateny sneh

Situácia v Aténach, foto: SITA/AP Photo/Antonis Nikolopoulos/Eurokinissi

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA