Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Potvrdené: Pápež František zavíta v septembri na Slovensko

Pápež potvrdil návštevu SR dnes, prijal tak oficiálne pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej.

Zverejnené:

Upravené: 4. júla 2021 o 13:37

509

Archívna snímka pápeža Františka, zdroj: Unsplash/Ashwin Vaswani

REKLAMA

BRATISLAVA – Pápež František príde v septembri na Slovensko. Svoju návštevu potvrdil počas dnešného dňa, konkrétne po príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne.

Návšteva pápeža bude trvať niekoľko dní a pôjde o pastoračnú návštevu. “Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu,“ povedal Svätý Otec. Tiež prezradil ,čo bude predchádzať jeho návšteve, predtým bude totiž v susednom Maďarsku. „Popoludní predtým budem sláviť záverečnú svätú omšu na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti,“ povedal pápež. „Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí pripravujú túto cestu a modlím sa za nich. Pomodlíme sa všetci za túto cestu a za osoby, ktoré pracujú na tom, aby to zorganizovali.“

Z návštevy sa teší i samotná prezidentka. „Som veľmi rada, že pápež František prijal pozvanie a dnes potvrdil svoju návštevu Slovenska v septembri tohto roka. Keď som sa s ním v decembri vo Vatikáne stretla, hovoril mi o tom, ako mu je Slovensko srdcu blízke. Tieto jeho slová potvrdzuje aj fakt, že sa na Slovensku plánuje zdržať dlhšie. Verím, že prítomnosť pápeža Františka bude pre nás všetkých posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme,“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook.

Pozrite si príhovor prezidentky SR Zuzany Čaputovej v krátkom videu

Návštevu pápeža potvrdil aj šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok. Podľa neho je pre našu krajinu veľkou cťou, že k nám Svätý Otec príde na apoštolskú návštevu, ktorá bude mať oficiálny i pastoračný charakter. „Je to významný moment ako pre vzťahy Slovenska so Svätou stolicou, tak aj pre veriacich ako aj pre všetkých ľudí hlásiacich sa ku kresťanským a humanistickým princípom, ktoré súčasný pápež tak odhodlane bráni a zdôrazňuje,“ napísal na sociálnej sieti Facebook Korčok. Ako minister zahraničných vecí a európskych záležitostí si zároveň veľmi váži, že mal v decembri minulého roka príležitosť stretnúť sa s pápežom osobne počas našej prezidentskej návštevy vo Vatikáne.

„Návšteva pápeža Františka bude zároveň v poradí štvrtou apoštolskou návštevou Svätého Otca na Slovensku. Pápež sv. Ján Pavol II. navštívil Slovensko spolu trikrát, v roku 1990 počas návštevy Česko-Slovenska zavítal do Bratislavy, v ére samostatnosti na Slovensko pricestoval v roku 1995, kedy prišiel do Bratislavy, Nitry, Šaštína, Košíc, Prešova, Levoče a Tatier. V roku 2003 pricestoval do Banskej Bystrice, Rožňavy, Trnavy a Bratislavy. Všetky tieto historické návštevy zanechali na Slovensku hlboké dojmy a boli inšpiráciou pre celú generáciu. Veríme, že budeme mať opäť príležitosť takúto jedinečnú udalosť zažiť a nadchádzajúca cesta Svätého Otca pápeža Františka bude pre všetkých občanov našej vlasti povzbudením a posolstvom blízkosti, podpory a nádeje,“ uzavrel Korčok.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA