Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Princ Filip je podľa jeho vnuka Williama v poriadku

Manžel kráľovnej Alžbety II. je v nemocnici, pričom jeho hospitalizácia vyvolala zvedavosť verejnosti. „Áno, je v poriadku, dozerajú na neho,“ povedal princ William o starom otcovi, princovi Filipovi.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 2:19

148

nemocnica princ filip
Princ Filip je hospitalizovaný v súkromnej Nemocnici kráľa Eduarda VII. Vchod strážia policajti, foto: SITA/AP Photo/Alberto Pezzali

REKLAMA

SITA

LONDÝN – Britský princ William v pondelok povedal, že jeho starý otec, princ Filip, je „v poriadku“. Deväťdesiatdeväťročný Filip zostáva v nemocnici na oddych a pozorovanie. Otázku, aký je stav Filipa, princovi Williamovi položili, keď navštívil centrum vakcinácie proti koronavírusu vo východnom Anglicku. „Áno, je v poriadku, dozerajú na neho,“ povedal William.

Filipa hospitalizovali v súkromnej Nemocnici kráľa Eduarda VII. minulý týždeň v utorok večer. Buckinghamský palác uviedol, že manžel kráľovnej Alžbety II. v nemocnici pravdepodobne zostane aj tento týždeň na obdobie „pozorovania a oddychu“.

Nepredpokladá sa, že zdravotné ťažkosti Filipa súvisia s ochorením COVID-19. Deväťdesiatštyriročná britská kráľovná a jej manžel dostali prvú dávku vakcíny proti koronavírusu začiatkom januára. Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti.

charles

Princ Charles prichádza pozrieť svojho otca do nemocnice, foto: SITA/AP Photo/Dominic Lipinski

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA