Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Taliani si uctili zdravotníkov nasadených v boji s pandémiou novým štátnym sviatkom

V Taliansku sa odteraz 20. februára slávi nový štátny sviatok pod názvom Národný deň pracovníkov v zdravotníctve. Dátum odkazuje na 20. február 2020. Nemocnica v severotalianskom meste Codogno v ten deň potvrdila, že eviduje prvý prípad pozitívneho výsledku testov na nový koronavírus.

Zverejnené:

Upravené: 21. februára 2021 o 14:41

73

covid
Ilustračné foto, zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno

SITA

RÍM – V Taliansku sa v sobotu konala séria podujatí venovaná obetiam pandémie koronavírusu. Prezident Sergio Mattarella a pápež František symbolicky uviedli do života nový štátny sviatok, ktorý bude pripomínať nasadenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníkov. Národný deň pracovníkov v zdravotníctve sa bude sláviť každý rok 20. februára. Dátum odkazuje na 20. február 2020. Nemocnica v severotalianskom meste Codogno v ten deň oznámila, že 38-ročného muža pozitívne testovala na nový koronavírus. Taliansky štátny občan sa stal prvou osobou, ktorej v krajine potvrdili túto diagnózu. Podľa agentúry AP 38-ročný muž nemal kontakty s ľuďmi, ktorí navštívili Čínu, odkiaľ sa začal vírus koncom roka 2019 šíriť.

Taliansko doteraz hlási viac ako 95-tisíc obetí ochorenia Covid-19. V rámci Európy je to druhé najvyššie číslo po Veľkej Británii.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA