Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Princezná Anna oslavuje sedemdesiatku

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 11:03

121

large ZAR c AI HORSERACING ASCOT   C cdbbbc

REKLAMA

15. august 2020 20:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 15. augusta (SITA) – Britská princezná Anna oslavuje 70. narodeniny, ktoré okrem iného pripomínajú jej tri nové oficiálne fotografie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zábery vznikli ešte koncom februára u nej doma v Gatcombe Parku, v Gloucestershire. Dcéru kráľovnej Alžbety II. fotil John Swannell, ktorý sa postaral aj o oficiálne fotografie ďalších členov kráľovskej rodiny a tiež Tonyho Blaira, Sira Michaela Caina alebo Sira Eltona Johna.

Jej zať Mike Tindall tento týždeň prezradil, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu obmedzili plány na oslavy. „Mali sme plány – malo to byť hore v Škótsku,“ vyjadril sa. Jej narodeniny pripomenul aj televízny dokument.

Anne Elizabeth Alice Louise sa narodila v roku 1950 ako druhé dieťa kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa a je ich jedinou dcérou. Je štrnásta v nástupníckej línii na britský trón. Obľubuje jazdu na koňoch, pričom v jazdectve reprezentovala Britániu aj na olympijských hrách v roku 1976 a v roku 1971 ju vyhlásili za športovú osobnosť roka podľa BBC.

V roku 1973 sa vydala za Marka Phillipsa, s ktorým má dve deti – Petra a Zaru. Rozhodla sa pritom, že jej deti nebudú mať kráľovské tituly. V roku 1974 pár prežil pokus o únos. Jej prvé manželstvo sa skončilo rozvodom po 19 rokoch a v roku 1992 sa vydala druhý raz, za Tima Laurencea.

Pôvodný článok:
https://www.bbc.com/news/uk-53783875

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA