Sociálne siete

ZAHRANIČIE

TRAGÉDIA: Najmenej 40 migrantov zomrelo v Texase v rozpálenom kamióne

Zverejnené:

Upravené: 28. júna 2022 o 10:05

64

Zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Najmenej štyridsaťšesť mŕtvych tiel našli policajti v nákladnom priestore kamiónu na okraji texaského mesta San Antonio. Podľa denníka The New York Times (NYT) išlo o migrantov. Ich smrť zapríčinilo horúco. Na mieste zasahovalo 60 hasičov.

Jeden mŕtvy bol nájdený mimo vozidla. Viac ako 16 ďalších ľudí, vrátane štyroch detí, bolo nájdených živých a prevezených do nemocníc, uviedol šéf miestneho hasičského zboru Charles Hood. Medzi mŕtvymi nie sú žiadne deti, dodal. Informácie o obetiach sa spočiatku mierne rozchádzali. Reuters najprv hovoril o 40 ľudských telách, ich počet neskôr vzrástol na 46.

Kamión mal byť podľa značky určený na prevoz zmrazeného tovaru, ale podľa veliteľa hasičov „nemal viditeľnú funkčnú klimatizačnú jednotku“ a vo vnútri nebola ani voda. U preživších sa prejavovali príznaky vyčerpania z horúčavy a dehydratácie.

Putin potvrdil, že pôjde na summit G20, na ktorom vystúpi Zelenskyj

Policajti zo San Antonia pátrajú po vodičovi vozidla, ktorý ho zrejme opustil predtým, než bolo objavené vedľa železničných koľají v odľahlej oblasti na južnom okraji mesta. Traja ľudia sú vo väzbe, uviedol šéf polície v San Antoniu William McManus, podľa ktorého sa jedná o najhorší incident tohto druhu v meste. Neuviedol žiadne podrobnosti o zadržaných.

Všetky obete pravdepodobne prekročili hranice Spojených štátov nelegálne, ich národnosť však zatiaľ nie je známa. Na miesto zamieril mexický konzul, uviedol mexický minister zahraničia Marcelo Ebrard. Podľa šéfa mexickej diplomacie sú medzi hospitalizovanými dvaja Guatemalci.

Podľa šéfa hasičov zomreli ľudia v nákladnom aute na teplo. San Antonio a ďalšie texaské mestá teraz zažívajú vlnu horúčav, poznamenal Reuters. Teploty v San Antoniu, ktoré je vzdialené od mexických hraníc asi 250 kilometrov, sa v pondelok vyšplhali až na 39,4 stupňa Celzia.

NATO posilní jednotky rýchlej reakcie na 300 tisíc vojakov, povedal Stoltenberg

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA