Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Trumpovi pozorovatelia robia obštrukcie pri prepočítavaní hlasov vo Wisconsine

Zverejnené:

Upravené: 27. januára 2021 o 22:22

173

large Trump  defdecfaaba abcaca
ZDROJ: AP Photo/Evan Vucci

REKLAMA

22. november 2020 09:52 SITA, redakcia

MILWAUKEE – Predstavitelia dohliadajúci na voľby v najväčšom okrese v americkom štáte Wisconsin obvinili pozorovateľov podporujúcich Donalda Trumpa z obštrukcií pri prepočítavaní hlasov. Dosluhujúci prezident USA požiadal o prepočítanie hlasov v okresoch Milwaukee a Dane v nádeji, že v oboch silne liberálnych obvodoch zvráti víťazstvo Joea Bidena o približne 20 600 hlasov.

Pozorovatelia vo viacerých prípadoch vznášajú námietky proti všetkým hlasovacím lístkom a neustále prerušujú proces početnými otázkami a komentármi. „Neustále sťažnosti republikánov v Milwaukee spôsobilo oneskorenie prepočítavania. Je to neakceptovateľné. Niektorí Trumpovi pozorovatelia vyslovene nevedia, čo činia,“ povedal zástupca okresnej volebnej komisie v Milwaukee George Christenson.

Trump za čiastočné prepočítanie vo Wisconsine musí zaplatiť 3 milióny eur. Podľa predpisov tohto štátu musí byť proces prepočítania skončený do 1. decembra.

Biden by mohol na budúci týždeň prezradiť mená členov svojho kabinetu

Novozvolený americký prezident Joe Biden, ktorý v piatok oslávil 78. narodeniny, by v priebehu budúceho týždňa mohol oznámiť mená najvyšších predstaviteľov svojho kabinetu. Viceprezident Spojených štátov v ére prezidenta Baracka Obamu (2009-2017), ktorý v tohtoročných voľbách triumfoval nad Donaldom Trumpom, pred niekoľkými dňami vyhlásil, že sa už rozhodol, kto povedie ministerstvo financií. Tento výber, spoločne s menom nového ministra zahraničných vecí, by mohol oznámiť ešte pred Dňom vďakyvzdania (26. novembra, pozn.).

Aj keď súčasný prezident Trump odmieta volebnú prehru a a pokúša sa zvrátiť výsledky hlasovania v kľúčových štátoch, Bidenov krok má predstavovať posolstvo, že sa zodpovedne pripravuje na nástup do Bieleho domu.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA