Sociálne siete

ZAHRANIČIE

V Nemecku hlásia 21 prípadov krvných zrazenín po očkovaní vakcínou AstraZeneca

Sedem ľudí, u ktorých sa objavili zrazeniny, zomrelo.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 29. marca 2021 o 21:12

113

Ilustračné foto, zdroj: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic

SITA

BERLÍN – Nemecký Inštitút Paula Ehrlicha, národný regulátor pre očkovacie látky, dostal hlásenia o 21 prípadoch zriedkavých krvných zrazenín u ľudí nedávno očkovaných vakcínou proti koronavírusu spoločnosti AstraZeneca. V e-maile pre agentúru The Associated Press (AP) inštitút uviedol, že sedem ľudí zomrelo.

Z 21 prípadov, ktoré podľa inštitútu nahlásili do 25. marca, malo 12 aj abnormálne nízku úroveň trombocytov v krvi. Zrazeniny malo 19 žien vo veku 20 – 63 rokov a dvaja muži vo veku 36 a 57 rokov.

Počas obdobia, v ktorom sa v Nemecku objavili spomenuté správy o krvných zrazeninách, v krajine podali zhruba 2,27 milióna dávok vakcíny AstraZeneca.

Výskyt zriedkavého typu krvnej zrazeniny v mozgu, známeho aj ako mozgová žilová sínusová trombóza, primal tento mesiac niekoľko európskych krajín dočasne pozastaviť používanie spomenutej vakcíny. Po preskúmaní odborníkmi Európska lieková agentúra odporučila pridanie varovaní o možných zriedkavých vedľajších účinkoch k informáciám o vakcíne poskytnutým pacientom a lekárom. Väčšina európskych krajín sa k očkovaniu látkou AstraZeneca vrátilo.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA