Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Zelenskyj komentoval Macronovu myšlienku týkajúcu sa západných vojakov na Ukrajine

Zverejnené:

Upravené: 28. februára 2024 o 18:08

264

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

V komentári k myšlienke francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o možnom vyslaní západných pozemných síl na Ukrajinu prezident Volodymyr Zelenskyj poznamenal, že akékoľvek iniciatívy svetových lídrov zamerané na posilnenie Ukrajiny pri odrazení ruskej agresie by boli dobré pre celý svet.

Zelenskyj sa ku tomu vyjadril na tlačovej konferencii po samite Ukrajina – juhovýchodná Európa

„Nebol som na tom summite (kde Macron vyslovil túto myšlienku), povedal, že bude hovoriť o určitých nových myšlienkach, ako posilniť Ukrajinu, a bude zdieľať informácie, keď príde na Ukrajinu. Malo by to byť v polovici marca… Ak nejaké iniciatívy vo svete posilnia Ukrajinu, sú dobré pre celý svet.“

Zelenskyj poznamenal, že predtým mal dobré stretnutie s Macronom, na ktorom sa diskutovalo o mnohých iniciatívach o tom, ako posilniť Ukrajinu na bojisku. Zároveň je zatiaľ hlavnou zásadnou iniciatívou, aby partneri naplnili svoje predchádzajúce dohody o včasných dodávkach zbraní na Ukrajinu.

„Musíme prežiť a prežiť pre Ukrajinu znamená mať veľmi konkrétne riešenia. To je veľmi dôležité. Preto sa s vami nemôžem podeliť napríklad o informácie o množstve delostrelectva, množstve 155 mm munície… Všetko, kde máme dohody a zmluvy o pomoci, všetko musí prísť včas,“ uzavrel Zelenskyj.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA