Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Biden a Scholz sa dohodli, že potrestajú Rusko za agresiu tak dlho, ako to bude potrebné.

Zverejnené:

Upravené: 4. marca 2023 o 12:19

288

Zdroj: GettyImages

REKLAMA

Globalnews

Americký prezident Joe Biden a nemecký kancelár Olaf Scholz počas rozhovorov vo Washingtone potvrdili svoj zámer brať Rusko na zodpovednosť za vojnu na Ukrajine v takej miere, ako to bude potrebné.

Toto je uvedené vo vyhlásení Bieleho domu.

„Opätovne potvrdili svoju pripravenosť potrestať Rusko za jeho agresiu tak dlho, ako to bude potrebné,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Pri príležitosti výročia brutálnej invázie Ruska na Ukrajinu lídri rokovali o pokračujúcom úsilí o zaistenie bezpečnostnej, humanitárnej, hospodárskej a politickej pomoci Ukrajine a o význame zachovania globálnej solidarity s ukrajinským ľudom.

Na webovej stránke nemeckej kancelárky nie je žiadne vyhlásenie o výsledkoch rokovaní. Scholzova cesta bola účtovaná ako „pracovná návšteva“. Do Washingtonu prišiel bez tlače, bez obchodnej delegácie a bez ministra, sprevádzaný len malou skupinou ľudí.

Po rozhovoroch sa tiež nekonala žiadna tlačová konferencia s Bidenom.

Pripomeňme, že Spojené štáty oficiálne oznámili nový balík vojenskej pomoci Ukrajine vo výške 400 miliónov dolárov, ktorý bude zahŕňať muníciu pre HIMARS, húfnice a Bradley a ďalšie vybavenie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA