ÚVOD SLIDER
Estónsko presunie na Ukrajinu zariadenia na odstránenie následkov výbuchu vodnej elektrárne Kachovka

Globalnews
Estónska záchranná rada presunie na Ukrajinu rôzne zariadenia na odstránenie následkov záplav v dôsledku výbuchu vodnej elektrárne Kachovka.
Informovala o tom agentúra ERR.
„Teraz je prioritou dostať ľudí zo zaplavených oblastí a akonáhle voda opadne, môžete začať počítať straty a odčerpávať vodu. Je pre nás veľmi dôležité, aby sme mohli pomôcť Ukrajine v tejto kríze. To je to, čo priatelia robia,“ povedala Margot Klaosová, generálna riaditeľka záchrannej rady.
Estónsko daruje Ukrajine hadice, čerpadlá, absorpčné materiály, člny, neoprénové obleky, nepremokavé gumené nohavice a korkové vesty.
Celkovo bude zaslané vybavenie v hodnote takmer 457-tisíc eur. Finančné prostriedky prideľuje ministerstvo zahraničných vecí.
Európska komisia v utorok informovala, že Ukrajina už dostala pomoc od 14 členských štátov EÚ na prekonanie následkov výbuchu vodnej elektrárne Kachovka – hovoríme o 76 lodiach, viac ako 300 čerpadlách, 160 tisíc položkách na zabezpečenie prístrešia.
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Čína odmieta tranzit tovaru cez Rusko
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Trump tvrdí, že existujú pozitívne signály o prímerí medzi Ruskom a Ukrajinou
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Trump hovorí, že útoky na miesta Tesly bude nazývať domácim terorizmom
-
ÚVOD SLIDER Publikované 13. marca 2025
Putin: Súhlasíme s návrhom na zastavenie nepriateľských akcií, ale je tu niekoľko otázok