Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Kremeľ sa sťažuje, že Scholz a Macron nenadväzujú kontakt s Putinom

Zverejnené:

Upravené: 28. februára 2023 o 13:57

272

Zdroj: Getty Images

REKLAMA

Globalnews

Dmitrij Peskov uviedol, že Vladimír Putin je naďalej otvorený rokovaniam o Ukrajine, ale nemecký kancelár Olaf Scholz ani francúzsky prezident Emmanuel Macron, s ktorým chce Kremeľ hovoriť, zatiaľ nenadviazali kontakt.

„Počuli sme veľa vyhlásení Scholza a Macrona, ktorí povedali, že budú pokračovať v komunikácii s Putinom, aby hľadali nejaké spôsoby a východiská zo situácie. V poslednom čase sa však neuskutočnili žiadne iniciatívy.“

Peskov pripomenul, že Macron hovoril 5 alebo 6-krát o svojej pripravenosti zavolať Putinovi, ale Kremeľ nedostal žiadosti o takýto rozhovor. „Každý by to mal vedieť: neexistovali žiadne žiadosti, usmernenia ani rozpracované informácie o možných dátumoch takéhoto rozhovoru,“ uviedol Putinov hovorca.

Peskov zároveň uviedol, že Putin zostáva otvorený „akýmkoľvek kontaktom, ktoré môžu Rusku pomôcť dosiahnuť jeho vlastné ciele tak či onak“.

„Väčšinou mierové, za rokovacím stolom, ale keď to nie je možné, a vojenskými prostriedkami, to, čo vidíme teraz,“ povedal tlačový tajomník ruského prezidenta.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA