Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

NVIDIA predstavuje nové čipy AI na nasledujúce dva roky

Zverejnené:

Upravené: 3. júna 2024 o 14:55

84

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Generálny riaditeľ NVIDIA Jensen Huang opäť potvrdil zámer spoločnosti každoročne vydávať nové čipy pre umelú inteligenciu a okamžite predstavil dva nové – Blackwell Ultra a Rubin. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Počas Computexu Huang odhalil, že Blackwell Ultra bude platformou AI novej generácie, ktorú spoločnosť plánuje na rok 2025 a Rubin na rok 2026.

Blackwell Ultra bude vylepšením pre súčasnú generáciu čipov AI, ale Rubin už bude plnohodnotným upgradom. Nadchádzajúci čip bude používať HBM4, ďalšiu iteráciu hlavnej pamäte s vysokou šírkou pásma. Ďalšie charakteristiky čipov však ešte neboli zverejnené.

NVIDIA tiež predstavila nové softvérové nástroje a modely. Podľa Jensena Huanga vyzerá vývoj umelej inteligencie pre spoločnosť ako nová priemyselná revolúcia a hrá dôležitú úlohu v technologickom prechode.

Spoločnosť chce tiež rozšíriť svoju zákaznícku základňu nad rámec cloud computingu, ktorý je teraz hlavným nákupcom čipov. Huang očakáva, že viac spoločností a vládnych agentúr, od staviteľov lodí až po vývojárov liekov, začne používať umelú inteligenciu, vrátane čipov od spoločnosti NVIDIA.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA