Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Poľský eurokomisár hrozí zablokovaním bezcolného obchodu medzi Ukrajinou a EÚ

Zverejnené:

Upravené: 8. januára 2024 o 15:25

307

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Európsky komisár pre poľnohospodárstvo Janusz Wojciechowski varoval pred novou krízou, ktorá by mohla vyvolať „nadmerný dovoz poľnohospodárskych výrobkov“ z Ukrajiny do EÚ a povedal, že nemusí podporiť nové nariadenie EK o rozšírení režimu bezcolného obchodu s Ukrajinou.

Wojciechowského list predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a podpredsedovi Európskej komisie pre obchod Valdisovi Dombrovskisovi, informuje RMF FM.

Dokument je stanoviskom poľského komisára k návrhu nového nariadenia ES o rozšírení režimu bezcolného obchodu s Ukrajinou.

Ako sa RMF FM stalo neoficiálne známym, Janusz Wojciechowski nepodporí nariadenia, ak jeho návrhy nebudú zohľadnené. Interné konzultácie EK k tejto otázke sa skončia zajtra.

Wojciechowski navrhuje, aby nové nariadenie obsahovalo ochranné ustanovenia podobné tým, ktoré už ES raz uplatnilo na dovoz ukrajinskej repky, kukurice, slnečnice a pšenice.

Poľský komisár tiež vyzýva na kvantitatívne obmedzenia cukru a hydinového mäsa, ktorých dovoz podľa neho prudko stúpa a hrozí destabilizáciou trhu EÚ.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA