Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Nvidia spustí čip AI zameraný na Čínu – Reuters

Zverejnené:

Upravené: 8. januára 2024 o 15:36

387

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Americký výrobca polovodičov Nvidia uvedie na trh čip umelej inteligencie zameraný na Čínu v druhom štvrťroku tohto roka.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Jeden z partnerov agentúry uviedol, že počiatočný objem výroby bude obmedzený a Nvidia bude plniť hlavne objednávky pre hlavných zákazníkov.

Oba zdroje odmietli byť identifikované, pretože informácie boli dôverné. Nvidia to odmietla komentovať.

Agentúra Reuters predtým s odvolaním sa na zdroje uviedla, že čínske spoločnosti nechcú kupovať znížený H20 a testujú domáce alternatívy kvôli obavám, že Spojené štáty môžu opäť sprísniť obmedzenia. Minulý rok si líder vyhľadávačov Baidu objednal AI čipy od spoločnosti Huawei Technologies.

Okrem H20 plánuje Nvidia ďalšie dva čipy, ktoré spĺňajú nové obmedzenia – L20 a L2. Výrobca čipov zatiaľ neoznámil predaj žiadneho z týchto troch.

Koncom decembra spoločnosť vydala upravenú verziu pokročilého herného čipu navrhnutého tak, aby vyhovoval novým predpisom.

Nvidia vsádza na čipy, aby si udržala svoj podiel na trhu v krajine po sprísnení vývozných obmedzení USA, ktoré jej zakázali dodávať produkty vrátane špičkových čipov A800 a H800 AI.

Samotné modely A800 a H800 boli predstavené ako alternatíva pre čínskych zákazníkov v novembri 2022, približne mesiac po tom, čo USA prvýkrát obmedzili vývoz pokročilých mikročipov a zariadení do Číny.

H20, L20 a L2 obsahujú väčšinu najnovších funkcií AI spoločnosti Nvidia, ale výpočtový výkon je podľa nových pravidiel znížený, podľa analýzy špecifikácií čipov spoločnosti SemiAnalysis.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA