Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Putin prehráva vojnu, je slabší, stal sa vyvrheľom celého sveta, povedal Biden

Zverejnené:

Upravené: 29. júna 2023 o 13:28

346

large biden dca
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Americký prezident Joe Biden sa domnieva, že ruský prezident Vladimir Putin sa „jednoznačne“ oslabil po pokuse o povstanie súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner.

Biden to povedal v stredu na stretnutí s novinármi v odpovedi na otázku CNN.

Americký prezident spočiatku povedal, že je pre neho „ťažké povedať“, či bola Putinova pozícia po pokuse o povstanie skutočne otrasená, „ale vojnu zjavne prehráva“.

„Prehráva vojnu vo svojej krajine. Stal sa vyvrheľom celého sveta. A nie je to len NATO, nie je to len Európska únia, je to Japonsko,“ dodal Biden.

Na opätovnú otázku, či je Putin dnes slabší v porovnaní s minulým týždňom, Biden odpovedal: „Viem, že je.“

Americký prezident predtým zdôraznil, že Spojené štáty a ich najbližší spojenci neboli zapojení do Wagnerovho povstania, pričom tento víkend prvýkrát verejne komentoval ruské udalosti.

Pripomeňme, že minulý víkend šéf súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner Jevgenij Prigožin začal a potom zrušil povstanie kvôli kritike ruského vojenského vedenia.

Podľa správ médií boli americkí spravodajskí úradníci schopní zhromaždiť mimoriadne podrobný a presný obraz o Prigožinových plánoch na jeho povstanie, ale spravodajské informácie boli zdieľané len s vybranými spojencami.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA