Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Severná Kórea odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu nad Japonské more

Zverejnené:

Upravené: 27. marca 2023 o 13:43

284

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Severná Kórea dnes zo svojho východného pobrežia odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu. Dopadli do Japonského mora. Podľa zahraničných agentúr o tom informovalo velenie juhokórejskej armády a japonská pobrežná stráž. 

Komunistická krajina v posledných týždňoch rakety testuje opakovane.

Rakety boli odpálené o 7:47 miestneho času (0:47 SELČ) z oblasti južne od severokórejského hlavného mesta Pchjongjangu. Prešli vzdialenosť približne 370 kilometrov (229 míľ), než dopadli do mora. Podľa agentúry AP o tom informoval juhokórejský zbor náčelníkov štábov. Južná Kórea odpálenie rakiet odsúdila ako „vážnu provokáciu“ ohrozujúcu mier v regióne a porušujúce rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN.

Počas marca už KĽDR vykonala sedem pokusov. Stále častejšia demonštrácia vojenskej sily je okrem iného reakciou na nedávne spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a Spojených štátov, píše agentúra AP.

Japonské úrady podľa agentúry Kjódó informovali o dopade rakety do Japonského mora, mimo výlučnej ekonomickej zóny Japonska. Z oblasti nie sú hlásené žiadne škody na lietadlách alebo lodiach.

Vlani Severná Kórea odpálila rekordný počet viac ako 70 striel, vrátane medzikontinentálnych balistických rakiet schopných dosiahnuť americkú pevninu. Americkí a juhokórejskí predstavitelia aj preto varovali, že sa komunistická krajina môže pripravovať na prvý jadrový test od roku 2017.

Ruské jadrové zbrane v Bielorusku sú hrozbou pre európsku bezpečnosť

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA