Sociálne siete

DOMOV

Slovenská prokuratúra nariadila nezverejňovať podrobnosti vyšetrovania pokusu o atentát na Fica

Zverejnené:

Upravené: 17. mája 2024 o 10:31

215

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Slovenská prokuratúra vyhlásila „informačné embargo“ v súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním pokusu o atentát na premiéra Roberta Fica.

Informuje o tom portál Aktuality.

Generálna prokuratúra sa rozhodla uplatniť „informačné embargo“ na vyšetrovanie pokusu o vraždu Fica, čo znamená, že polícia nemôže zverejniť nové podrobnosti.

Šéf Národnej polície SR Ľubomír Solák zároveň verejne poprel fámy, že údajnou partnerkou útočníka je žena z Ukrajiny a „radikalizoval sa v dôsledku komunikácie s ňou“.

„Takéto informácie neboli potvrdené, je to falzifikát,“ povedal.

Pripomeňme, že 71-ročný Juraj Cintula 15. mája niekoľkokrát vystrelil na slovenského premiéra Roberta Fica. Pokus o atentát sa uskutočnil po zasadnutí vlády v meste Handlová. Podľa správ médií bol Tsintula už obvinený.

Pokus o atentát na Fica odsúdili slovenskí politici a svetoví lídri vrátane ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová a novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorý sa ešte neujal funkcie, sa spoločne obrátili na občanov v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Roberta Fica a vyzvali na zdržanlivosť a porozumenie.

Vo štvrtok večer Pellegrini povedal, že zranený Fico je pri vedomí, mali možnosť sa trochu porozprávať.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA