Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Súd v Georgii odložil posúdenie prípadu Trumpovho zasahovania do volieb

Zverejnené:

Upravené: 6. júna 2024 o 9:36

80

large Election  Trump  aabcbdbed c
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Prípad zasahovania do volieb v štáte Georgia proti Donaldovi Trumpovi a niekoľkým spoluobžalovaným bol oficiálne pozastavený, zatiaľ čo odvolanie okresnej prokurátorky okresu Fulton Fanny Willisovej čaká na odvolacom súde.

Informoval o tom portál MSNBC.

Príkaz na prerušenie vydaný štátnym odvolacím súdom v stredu prichádza po tom, čo súd stanovil približný dátum odvolacieho pojednávania začiatkom tohto týždňa.

To znamená, že súdny proces proti pravdepodobnému republikánskemu prezidentskému kandidátovi sa neuskutoční pred voľbami.

Pripomeňme, že 30. mája porota uznala exprezidenta Spojených štátov vinným vo všetkých 34 bodoch obžaloby v trestnom prípade súvisiacom so zatajovaním informácií o mimomanželských záležitostiach. Súd stanovil dátum určenia trestu na 11. júla, samotný Trump už sľubuje, že sa proti verdiktu odvolá.

Hovoríme o prvom trestnom procese s Trumpom v prípade platenia peňazí herečke za nezverejnenie informácií s cieľom ovplyvniť voľby v roku 2016. Ide o prvý trestný proces s exprezidentom v histórii USA.

Tento trestný prípad je jedným zo štyroch prípadov vznesených proti Donaldovi Trumpovi v Spojených štátoch, ale môže byť jediným, ktorý pôjde pred súd a skončí verdiktom pred prezidentskými voľbami v roku 2024.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA