Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Nórsky najvyšší generál vyhlásil, že NATO má dva až tri roky na to, aby sa pripravilo na konfrontáciu s Ruskom

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2024 o 8:33

96

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Veliteľ nórskych ozbrojených síl generál Eirik Kristoffersen sa domnieva, že „okno príležitosti“ Severoatlantickej aliancie pripraviť sa na možnú konfrontáciu s Ruskom sa znížilo na dva až tri roky.

Informovala o tom agentúra Bloomberg

Kristoffersen poznamenal, že NATO predtým poskytlo Rusku až desať rokov na obnovenie jeho vojenského potenciálu, ktorý bol vyčerpaný totálnou inváziou na Ukrajinu.

„Ale myslím si, že teraz máme opäť menej ako 10 rokov kvôli priemyselnej základni, ktorá teraz funguje v Rusku. Bude to nejaký čas trvať, čo nám dáva okno na ďalšie dva až tri roky, aby sme obnovili naše sily a zároveň podporili Ukrajinu,“ povedal nórsky generál.

Veliteľ nórskych ozbrojených síl poznamenal, že za posledný rok sa pozície Ruska v blízkosti hraníc jeho krajiny výrazne nezmenili, čo umožňuje Oslo splniť požiadavky na posilnenie obranných spôsobilostí, ktoré boli dohodnuté v rámci NATO.

„Takže v nasledujúcich rokoch môžeme tieto plány a rozhodnutia naplniť obsahom, ale musíme zrýchliť. Musíme to urobiť za dva až tri roky, aby sme boli pripravení na všetko, čo sa môže stať,“ zdôraznil.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA