Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Talianská premiérka prisľúbila, že pomôže Ukrajine rýchlejšie vstúpiť do EÚ

Zverejnené:

Upravené: 26. apríla 2023 o 15:27

292

Zdroj: retenews24.net

REKLAMA

Globalnews

Taliansko pomôže Ukrajine splniť kritériá potrebné na plné členstvo v EÚ a čo najskôr urýchli proces začatia prístupových rokovaní.

Uviedla to talianska premiérka Giorgia Meloniová v stredu na stretnutí s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhalom v Ríme.

„Veríme, že budúcnosť Ukrajiny je s nami, že Ukrajina sa bude čoraz viac pripájať k našej európskej rodine. Pomôžeme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme urýchlili prístupový proces,“ povedala Meloniová.

Poznamenala, že Taliansko vidí obrovské úsilie, ktoré napriek vojnám vláda v Kyjeve vynakladá, aby sa čo najskôr priblížila k cieľom stanoveným Európskou komisiou.

„Pomôžeme urýchliť rokovania v prístupovom procese do EÚ,“ prisľúbila Meloniová.

Poznamenala, že ide o politickú podporu, ale Taliansko bude podporovať aj súkromný sektor Ukrajiny a presadzovať spoluprácu medzi podnikmi oboch štátov.

Taliansky prezident Sergio Mattarella počas stretnutia so Šmyhalom hovoril v prospech čo najskoršieho vstupu Ukrajiny do Európskej únie.

Pripomeňme, že 26. apríla sa v Ríme koná bilaterálna konferencia o obnove Ukrajiny, na ktorej sa zúčastňujú Denys Šmyhal a talianska premiérka Giorgia Meloniová, ako aj ďalší členovia vlády oboch krajín a zástupcovia medzinárodných finančných inštitúcií.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA