ÚVOD SLIDER
Trump telefonicky hovoril s Putinom o vojne na Ukrajine

Globalnews
Americký prezident Donald Trump uviedol, že telefonicky hovoril s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, aby sa pokúsil rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.
Povedal to Trump v rozhovore pre New York Post.
Na otázku, koľkokrát hovoril s Putinom, Trump odpovedal: „Radšej budem mlčať.“
Okrem toho sa v článku uvádza, že Trump verí, že Putin je „skutočne znepokojený“ zabíjaním na bojisku.
„Putin chce, aby ľudia prestali umierať. Všetci títo mŕtvi ľudia. Mladí, mladí, krásni ľudia. Sú ako vaše deti, sú ich dva milióny – a pre nič,“ povedal Trump.
Trojročná vojna by sa podľa Trumpa „nikdy nezačala“, keby bol prezidentom v roku 2022.
„Vždy som mal dobrý vzťah s Putinom,“ dodal Trump a prirovnal sa k svojmu predchodcovi Joeovi Bidenovi.
„Biden bol hanbou pre náš národ. Úplná hanba.“
Trump povedal, že má konkrétny plán na ukončenie vojny.
„Dúfam, že to bude rýchle. Ľudia zomierajú každý deň. Táto vojna na Ukrajine je veľmi zlá. Chcem s tým skoncovať,“ uzavrel.
Okrem toho Trump uviedol, že chce so Zelenským uzavrieť dohodu v hodnote 500 miliónov dolárov o prístupe k nerastom vzácnych zemín a plynu na Ukrajine výmenou za bezpečnostné záruky v akejkoľvek potenciálnej mierovej dohode.
-
ÚVOD SLIDER Publikované 10. marca 2025
Médiá odhalili podrobnosti o podmienkach, ktoré Maďarsko predkladá EÚ v súvislosti so sankciami voči Rusku
-
ÚVOD SLIDER Publikované 11. marca 2025
Trumpov vyslanec plánuje tento týždeň odcestovať do Moskvy, aby sa stretol s Putinom
-
ÚVOD SLIDER Publikované 10. marca 2025
Trump môže v apríli navštíviť Čínu
-
ÚVOD SLIDER Publikované 11. marca 2025
EÚ sa pripravuje na to, že Maďarsko zablokuje protiruské sankcie