ÚVOD SLIDER
Trumpova administratíva nediskutuje o novom balíku pomoci pre Ukrajinu

Globalnews
V skutočnosti v Bielom dome a Kongrese neprebiehajú vážne diskusie o ďalšej podpore Ukrajiny, a to aj napriek koncu predchádzajúceho balíka pomoci schváleného počas prezidentovania Joea Bidena.
Informovalo The New York Times.
Podľa priaznivcov Ukrajiny v americkom Kongrese, napriek tomu, že súčasná vojenská a finančná podpora pre Ukrajinu, prijatá v posledných mesiacoch prezidentovania Joea Bidena, sa blíži ku koncu, v Bielom dome a na Capitol Hill prakticky neprebiehajú vážne diskusie o novom balíku pomoci.
Európski predstavitelia tvrdia, že nedostali ani záruky, že Spojené štáty budú naďalej poskytovať Ukrajine spravodajské informácie, ktoré sú kľúčom k jej schopnosti zaútočiť na ruské jednotky a infraštruktúru.
Publikácia tiež poznamenáva, že v skutočnosti, keď Biely dom dnes hovorí o svojich vzťahoch s Ukrajinou, zvyčajne hovorí skôr o tom, čo dostáva, než o tom, čo plánuje dať.
Po udalostiach v Oválnej pracovni Spojené štáty a Ukrajina opätovne rokujú o dohode o amerických investíciách a prístupe k ukrajinským nerastným surovinám.
Jedným z príkladov je dohoda o prístupe k strategickým prírodným zdrojom Ukrajiny, o ktorej sa v súčasnosti aktívne uvažuje. Prepísanie dokumentu, ktorý vtedy nikdy nebol podpísaný, trvalo takmer 6 týždňov.
Dohoda, o ktorú sa Trump skutočne usiluje, je dohoda s Ruskom. Ale aby ste to dosiahli, musíte obísť Ukrajinu – buď vyhlásením prímeria, alebo jednoducho odložením problému bokom.
-
ÚVOD SLIDER Publikované 20. apríla 2025
Estónsko tvrdí, že ak Orbán zablokuje sankcie proti Rusku, EÚ a G7 budú trpieť
-
ÚVOD SLIDER Publikované 19. apríla 2025
Trump a Starmer hovorili o mierovom urovnaní na Ukrajine
-
ÚVOD SLIDER Publikované 20. apríla 2025
Trumpov tím odcestuje budúci týždeň do Londýna na rozhovory o Ukrajine
-
ÚVOD SLIDER Publikované 20. apríla 2025
Pápež sa po dlhom čase objavil na verejnosti na Veľkú noc