Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

V Austrálii bola spoločnosti Dell uložená pokuta za zavádzanie zákazníkov o zľavách

Zverejnené:

Upravené: 14. augusta 2023 o 14:01

369

Zdroj: DELL

REKLAMA

Globalnews

Federálny súd v Austrálii nariadil miestnej divízii spoločnosti Dell, aby zaplatila pokutu vo výške 10 miliónov austrálskych dolárov (6,46 milióna dolárov) za zavádzajúce informácie na svojej webovej stránke o zľavách na ďalšie počítačové monitory.

Píše o tom agentúra Reuters .

„Federálny súd v júni uznal spoločnosť Dell Australia vinnou zo žaloby podanej regulátorom hospodárskej súťaže v krajine za zavádzanie zákazníkov o cenách alebo zľavách na ďalšie monitory na svojej webovej stránke,“ uvádza sa v správe.

Podľa Lisy Carverovej, komisárky Austrálskej komisie pre hospodársku súťaž a spotrebiteľov, je rozhodnutie súdu signálom pre spoločnosti, že poskytovanie nepravdivých informácií o cenách alebo zvyšovanie zliav je vážnym porušením právnych predpisov na ochranu spotrebiteľa a zahŕňa vysoké pokuty.

Treba poznamenať, že spoločnosť Dell Australia, ktorá v období od augusta 5300 do 2019. decembra 16 predala viac ako 2021 ďalších monitorov s nadhodnotenými zľavami, bude spolupracovať s dotknutými zákazníkmi na zabezpečení primeranej náhrady a úrokov a podniká kroky na zlepšenie cenových procesov, aby sa takáto chyba už neopakovala.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA