Sociálne siete

Cestovanie

Aký program vymyslieť deťom cez letné prázdniny? Máme pre vás päť tipov

Letné prázdniny sa nezadržateľne blížia, a preto nastal ten pravý čas začať rozmýšľať nad programom pre deti.

Zverejnené:

Upravené: 25. júna 2021 o 10:17

363

Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

REKLAMA

BRATISLAVA – Ani odborníci nevedia zaručiť, ako to bude s návratom na Slovensko zo zahraničných destinácií, a tak najistejšie zostáva opäť Slovensko. Nikto ale nemusí zúfať, aj Slovensko má čo ponúknuť. Poďte sa s nami pozrieť na dnešných päť tipov, ktoré ocenia aj vaše deti.

Korzo Zálesie

Zo zanedbaného nábrežia rieky Malý Dunaj sa postupne stáva živá dedinská promenáda. Pri pohľade na drevené mólo určite nikomu nenapadne, že to kedysi bolo smetisko. Dnes je ale miestom, ktoré umožňuje rodinám, aby si vychutnali čaro prírody, objavovali faunu a flóru. Autá pritom môžu nechať pokojne doma a naplánovať deťom cyklovýlet. Pri posedení na móle si môžu dopriať niečo malé pod zub a pre tých odvážnejší je tu aj možnosť požičať si loďky a obdivovať krásno z inej perspektívy. Toto sú zážitky, ktoré sa vštepujú do pamäti.

Biofarma v Stupave

Miesto, ktoré poteší malých i veľkých. Kto by odolal bryndzovým haluškám alebo pečenej baranine na strapačkách? Biofarma neponúka zážitok iba pre hladné brušká, ale najmä pre tých najmenších, ktorých potešia voľne pasúce sa ovce, konských záprah alebo vypustené čínske prasa v strede cesty. Priestranná zeleň je ideálna na detské hry i na leňošenie na deke.

biofarma stupava

Zdroj: FB/Biofarma Príroda SALAŠ, Stupava

Aurelium – výlet za vedou

Veda nemusí byť nuda. Príkladom je Zážitkové centrum vedy Aurelium, kde sa prelína zábava s učením. Každý sa vzdeláva pomocou vlastných skúseností a zážitkov, preto sa centrum snaží dať návštevníkom príležitosť si všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Aureliem nie je určené pre rodiny s malými deťmi, návštevníci musia mať aspoň 12 rokov, pretože exponáty vyžadujú základné znalosti fyziky, ktoré im pomôžu pri ďalšom rozvoji vedomostí.

Otváracie hodiny nájdete TU.

Aurelium foto Martina ivicic scaled

Aurelium – archívne foto, zdroj: Aurelium/Martina Ivicic

Hrad Pajštún

Nad obcou Borinka, neďaleko Bratislavy, sa týči zrúcanina hradu Pajštún. Výstup na hrad je ideálny na celodenný výlet pre celú rodinu. Vhodné je si pred začiatkom pozrieť rôzne varianty trás a vybrať si tú najvhodnejšiu. Po výstupe si môžu rodiny užiť očarujúci výhľad, rozložiť si piknikový kôš alebo si aj zahrať rôzne hry ako napríklad pexeso, žolíka či Activity. Dokonca sa môžu pri zrúcanine aj utáboriť.

px Pajstunsky hrad

Pajštúnsky hrad, zdroj: Wikipédia

Team up

Asi každý si pri sledovaní úloh z pevnosti Boyard hrdinsky povedal: „Toto by som zvládol pravou zadnou.“ V zábavnom parku Team up si to návštevníci môžu vyskúšať. Cieľom hry je zdolať 24 úloh, ktoré preveria fyzickú silu, logické myslenie a tímového ducha celej rodiny. Ich zdolanie nie je podmienkou, dôležitá je predovšetkým zábava.

teamup

zdroj: teamup.sk

Tipy vznikli v spolupráci so spoločnosťou Piatnik, ktorá vyrába spoločenské hry.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA