Sociálne siete

Cestovanie

Hájovňa prešla citlivou rekonštrukciou. Dnes ju obývajú hostia, ktorí hľadajú samotu a pokoj

Rozľahlé, krásne, osamote. Originálny priestor, kde si oddýchne telo i myseľ. A ďaleko od zvedavých očí nepovolaných.

Zverejnené:

Upravené: 9. septembra 2021 o 11:23

1219

Penzión Fořtovna, zdroj: AMAZING PLACES

REKLAMA

BRATISLAVA – Dnes pôjdeme s Amazing Places opäť za hranice, konkrétne do západnej časti Českomoravskej vrchoviny, kde sa neďaleko historického mestečka Kamenice nad Lipou v osade Drážďany nachádza Penzión Fořtovna (len kúsok od obce Častrov).

Na prvý pohľad je vidieť, že ide o citlivú rekonštrukciu a svoj príbeh tu už písal niekto iný pred rokmi. Tento objekt totiž slúžil kedysi ako sídlo lesného správcu tunajších lesov. Budova pôvodnej hájovne a na ňu nadväzujúce hospodárske budovy tvoria dokonalý koncept – uzatvorený dvor, ktorý dýcha svojou nezameniteľnou atmosférou. Takou, ktorá patrí tomuto miestu. A rekonštrukcia z rokov 2014 -2015 sa naozaj podarila. Citlivo a s prihliadnutím na prostredie urobili majstri kus práce, ktorú teraz môžu oceniť návštevníci a vychutnať si ju každým krokom.

Hostia sa potešia nielen krásnym priestorom, ale i veľkorysej záhrade s posedením. Ak sa sem vyberiete, tak určite večer oceníte pokoj, ktorý tu panuje, prekrásnu hviezdnu oblohu a odpočinok medzi zeleňou, kým sa ugriluje chutná večera, o to viac dáva zmysel. Takto nejako by mala vyzerať tá pravá samota za humnami v lese.

Prekrásne, citlivo zrekonštruované ubytovanie

Penzión Fořtovna

Aké ubytovanie stará hájovňa v novom šate ponúka? Rekonštrukcia prebehla v duchu zdravého životného štýlu, pohodlia a relaxácie, pričom sa využili prírodné materiály, ktoré ctia tridíciu a históriu celého objektu. Navyše príjemné teplo vo vnútri je zabezpečené podlahovým kúrením, ktoré využíva kombináciu ekologicky šetrných zdrojov energie. Čo poviete…premyslené do posledného detailu.

V penzióne sa môžete ubytovať v jednej z dvoch trojlôžkových izieb s prístelkou a jednej štvorlôžkovej izbe. V podkroví sa zas nachádzajú štyri veľké apartmány. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovým kútom. Kto si rád varí, nemusí sa báť – všetci hostia majú k dispozícii plne vybavenú kuchyňu, aby si mohli pripraviť aj vlastné jedlá.

Kam sa vydať za zážitkami?

Výhodou tejto lokality je menej turistov a neporušená príroda, malebné dedinky. Sú tu nádherné cyklotrasy, ktoré nie sú vôbec preplnené. Lokalita je známa aj množstvom rybníkov – tu sa dá súkromne si zapožičať udice a uloviť si nejakú tú rybku na večerné grilovanie. Lesy sú zas ideálne pre hubárov, či len dlhé potulky prírodou.

V penzióne vám radi požičajú bicykle, v zime i lyže a k dispozícii sú aj stolné hry. Ak sa radi túlate po pamiatkach, tak nachádza sa tu niekoľko hradov a zámkov – napríklad Zámok Kamenica nad Lipou, Zámok Žirovnice, hrad Kámen a Roštejn. A najmenší si tiež prídu na svoje – sú tu mnohé atrakcie pre deti práve v Kamenici nad Lipou v Hračkobraní alebo v Pohádkovej ríši Fábula.

Zdroj, fotografie: Amazing Places, penzion-fortovna.cz

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA