Sociálne siete

Cestovanie

Hájovňa prešla citlivou rekonštrukciou. Dnes ju obývajú hostia, ktorí hľadajú samotu a pokoj

Rozľahlé, krásne, osamote. Originálny priestor, kde si oddýchne telo i myseľ. A ďaleko od zvedavých očí nepovolaných.

Zverejnené:

Upravené: 9. septembra 2021 o 11:23

132

Penzión Fořtovna, zdroj: AMAZING PLACES

REKLAMA

BRATISLAVA – Dnes pôjdeme s Amazing Places opäť za hranice, konkrétne do západnej časti Českomoravskej vrchoviny, kde sa neďaleko historického mestečka Kamenice nad Lipou v osade Drážďany nachádza Penzión Fořtovna (len kúsok od obce Častrov).

Na prvý pohľad je vidieť, že ide o citlivú rekonštrukciu a svoj príbeh tu už písal niekto iný pred rokmi. Tento objekt totiž slúžil kedysi ako sídlo lesného správcu tunajších lesov. Budova pôvodnej hájovne a na ňu nadväzujúce hospodárske budovy tvoria dokonalý koncept – uzatvorený dvor, ktorý dýcha svojou nezameniteľnou atmosférou. Takou, ktorá patrí tomuto miestu. A rekonštrukcia z rokov 2014 -2015 sa naozaj podarila. Citlivo a s prihliadnutím na prostredie urobili majstri kus práce, ktorú teraz môžu oceniť návštevníci a vychutnať si ju každým krokom.

Hostia sa potešia nielen krásnym priestorom, ale i veľkorysej záhrade s posedením. Ak sa sem vyberiete, tak určite večer oceníte pokoj, ktorý tu panuje, prekrásnu hviezdnu oblohu a odpočinok medzi zeleňou, kým sa ugriluje chutná večera, o to viac dáva zmysel. Takto nejako by mala vyzerať tá pravá samota za humnami v lese.

Prekrásne, citlivo zrekonštruované ubytovanie

Penzión Fořtovna

Aké ubytovanie stará hájovňa v novom šate ponúka? Rekonštrukcia prebehla v duchu zdravého životného štýlu, pohodlia a relaxácie, pričom sa využili prírodné materiály, ktoré ctia tridíciu a históriu celého objektu. Navyše príjemné teplo vo vnútri je zabezpečené podlahovým kúrením, ktoré využíva kombináciu ekologicky šetrných zdrojov energie. Čo poviete…premyslené do posledného detailu.

V penzióne sa môžete ubytovať v jednej z dvoch trojlôžkových izieb s prístelkou a jednej štvorlôžkovej izbe. V podkroví sa zas nachádzajú štyri veľké apartmány. Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchovým kútom. Kto si rád varí, nemusí sa báť – všetci hostia majú k dispozícii plne vybavenú kuchyňu, aby si mohli pripraviť aj vlastné jedlá.

Kam sa vydať za zážitkami?

Výhodou tejto lokality je menej turistov a neporušená príroda, malebné dedinky. Sú tu nádherné cyklotrasy, ktoré nie sú vôbec preplnené. Lokalita je známa aj množstvom rybníkov – tu sa dá súkromne si zapožičať udice a uloviť si nejakú tú rybku na večerné grilovanie. Lesy sú zas ideálne pre hubárov, či len dlhé potulky prírodou.

V penzióne vám radi požičajú bicykle, v zime i lyže a k dispozícii sú aj stolné hry. Ak sa radi túlate po pamiatkach, tak nachádza sa tu niekoľko hradov a zámkov – napríklad Zámok Kamenica nad Lipou, Zámok Žirovnice, hrad Kámen a Roštejn. A najmenší si tiež prídu na svoje – sú tu mnohé atrakcie pre deti práve v Kamenici nad Lipou v Hračkobraní alebo v Pohádkovej ríši Fábula.

Zdroj, fotografie: Amazing Places, penzion-fortovna.cz

REKLAMA

Vyštudovala žurnalistiku. Začínala písaním cestopisných reportáží, krátko na to editovala články, neskôr prešla na tri roky do tlačovej agentúry. Viedla tiež redakciu Učiteľských novín. Medzitým si stihla vyskúšať aj hovorcovskú stoličku, keď komunikovala za cestných dopravcov na Slovensku. Počas uplynulých rokov svoje skúsenosti pretavila do rôznych činností v oblasti žurnalistiky, médií, PR a marketingu. Aktívne píše na rôzne témy, sú to najmä rozhovory, reportáže a cestopisy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA