Sociálne siete

Cestovanie

Ufo a vták? To je netradičný domček v Tirolsku Ufogel

Malý rozlohou, veľký zážitkami. Originálny domček vo východnom Tirolsku vás dostane do kolien. Ak sme ešte nepísali o netradičnej stavbe, tak dnes to napravíme. Ufogel ňou určite je. Presvedčte sa sami…

Zverejnené:

Upravené: 31. augusta 2021 o 22:22

1201

Ufogel, zdroj: Amazing Places

REKLAMA

BRATISLAVA – Netradičné, zážitkové a možno občas aj trošku bláznivé. Také sú AMAZING PLACES. Dnes pôjdeme k našim rakúskym susedom. Našli sme tam doslova poklad – pre oči a nielen to. Uspokojíte aj svoje cestovateľské potreby, ak hľadáte stále niečo nevídané. Vidieť a vyskúšať niečo netradičné tak môžete práve tu.

Domček, ktorý stojí vo vzduchu, len na drevených nohách. Stavba, ktorá na prvý pohľad púta pozornosť. Ubytovanie celé z dreva, ktoré vo vnútri pripomína útulné hniezdo. Na malom priestore obrovský komfort a príjemná atmosféra. O akej stavbe hovoríme? Je ňou Ufogel – nachádza sa na lúke v tirolskej dedinke Nußdorf. Ide o kombináciu UFO a Vogel (Ufo a vták).

Menší, ale vzdušný…

Netypický domček nie je síce veľký, má len 45 m2, veľké okno mu dodáva všetko, čo treba –  nepôsobí tak vôbec stiesnene. A aj vďaka tomuto detailu majú jeho hostia pocit, že sú prepojení s prírodou – poskytuje dokonalý výhľad na okolité prostredie. Panoramatické výhľady z okien neoľutujete, pristihnete sa, že jednoducho nebudete mať dosť. Priznajme si, Tirolsko je skutočne krásny región a zobúdzať sa tu uprostred hôr je ten pravý relax a oddych od ruchu veľkomesta.

Bez ohľadu na to, či sedíte, ležíte, sprchujete sa, alebo sa delíte o jedlo, v Ufogeli ide vždy o dve veci: drevo a nebo..

Svojsky krásny a originálny domček vyhľadávajú páry, ale i rodiny s deťmi. Vyspí sa tu až päť hostí. Netradičné je i také sprchovanie. Prečo? Kým si totiž doprajete horúcu sprchu, môžete sa zároveň pozerať opäť na hory. Šálka kávy tiež bude chutiť najlepšie pri tomto nádhernom výhľade. Obývačka je prepojená s kuchyňou.

Môžete tu byť aktívni na horách, vziať si so sebou bicykle a vydať sa na nikdy nekončiace cyklotúry po okolí, prípadne turistiku. Vydajte sa za históriou – prejdete sa okolo vykopávok, navštívte múzeum a dozviete sa všetko zaujímavé o fungovaní Rímskej ríše na území Álp. Kde? V Archeologickom parku a múzeu Aguntum. Určite sa vyberte aj na jazero Tristacher, ktoré nájdete len 15 minút autom od spomínaného domčeka. No a keď už budete mať dosť, tak sa vráťte naspäť, vyložte si nohy a sledujte okolie a nočnú oblohu pri poháriku vínka. Božské ticho a pokoj budete vnímať ako za odmenu a nebude sa vám chcieť odísť.

„Ufogel je vytvorením mimoriadneho a pohodlne zariadeného domu, ktorý je takmer celý vyrobený z smrekového dreva. Štruktúra má svoj názov podľa formy, ktorá sa niekedy podobá na prehistorického vtáka a niekedy na mimozemský domov, ale je vždy niečím výnimočná. Rozhodne to nie je štandardný, neprofesionálny dom, ale skôr socha, v ktorej sa žije, ktorá sa v momente, ako prejdete dverami, odhaľuje ako „priestorový zázrak“,“ opisujú svoj koncept podnikania majitelia – rodina Pitterlovci na svojej stránke.

Zdroj: Amazing Places, Ufogel.at

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA