Sociálne siete

Cestovanie

Ufo a vták? To je netradičný domček v Tirolsku Ufogel

Malý rozlohou, veľký zážitkami. Originálny domček vo východnom Tirolsku vás dostane do kolien. Ak sme ešte nepísali o netradičnej stavbe, tak dnes to napravíme. Ufogel ňou určite je. Presvedčte sa sami…

Zverejnené:

Upravené: 31. augusta 2021 o 22:22

139

Ufogel, zdroj: Amazing Places

REKLAMA

BRATISLAVA – Netradičné, zážitkové a možno občas aj trošku bláznivé. Také sú AMAZING PLACES. Dnes pôjdeme k našim rakúskym susedom. Našli sme tam doslova poklad – pre oči a nielen to. Uspokojíte aj svoje cestovateľské potreby, ak hľadáte stále niečo nevídané. Vidieť a vyskúšať niečo netradičné tak môžete práve tu.

Domček, ktorý stojí vo vzduchu, len na drevených nohách. Stavba, ktorá na prvý pohľad púta pozornosť. Ubytovanie celé z dreva, ktoré vo vnútri pripomína útulné hniezdo. Na malom priestore obrovský komfort a príjemná atmosféra. O akej stavbe hovoríme? Je ňou Ufogel – nachádza sa na lúke v tirolskej dedinke Nußdorf. Ide o kombináciu UFO a Vogel (Ufo a vták).

Menší, ale vzdušný…

Netypický domček nie je síce veľký, má len 45 m2, veľké okno mu dodáva všetko, čo treba –  nepôsobí tak vôbec stiesnene. A aj vďaka tomuto detailu majú jeho hostia pocit, že sú prepojení s prírodou – poskytuje dokonalý výhľad na okolité prostredie. Panoramatické výhľady z okien neoľutujete, pristihnete sa, že jednoducho nebudete mať dosť. Priznajme si, Tirolsko je skutočne krásny región a zobúdzať sa tu uprostred hôr je ten pravý relax a oddych od ruchu veľkomesta.

Bez ohľadu na to, či sedíte, ležíte, sprchujete sa, alebo sa delíte o jedlo, v Ufogeli ide vždy o dve veci: drevo a nebo..

Svojsky krásny a originálny domček vyhľadávajú páry, ale i rodiny s deťmi. Vyspí sa tu až päť hostí. Netradičné je i také sprchovanie. Prečo? Kým si totiž doprajete horúcu sprchu, môžete sa zároveň pozerať opäť na hory. Šálka kávy tiež bude chutiť najlepšie pri tomto nádhernom výhľade. Obývačka je prepojená s kuchyňou.

Môžete tu byť aktívni na horách, vziať si so sebou bicykle a vydať sa na nikdy nekončiace cyklotúry po okolí, prípadne turistiku. Vydajte sa za históriou – prejdete sa okolo vykopávok, navštívte múzeum a dozviete sa všetko zaujímavé o fungovaní Rímskej ríše na území Álp. Kde? V Archeologickom parku a múzeu Aguntum. Určite sa vyberte aj na jazero Tristacher, ktoré nájdete len 15 minút autom od spomínaného domčeka. No a keď už budete mať dosť, tak sa vráťte naspäť, vyložte si nohy a sledujte okolie a nočnú oblohu pri poháriku vínka. Božské ticho a pokoj budete vnímať ako za odmenu a nebude sa vám chcieť odísť.

„Ufogel je vytvorením mimoriadneho a pohodlne zariadeného domu, ktorý je takmer celý vyrobený z smrekového dreva. Štruktúra má svoj názov podľa formy, ktorá sa niekedy podobá na prehistorického vtáka a niekedy na mimozemský domov, ale je vždy niečím výnimočná. Rozhodne to nie je štandardný, neprofesionálny dom, ale skôr socha, v ktorej sa žije, ktorá sa v momente, ako prejdete dverami, odhaľuje ako „priestorový zázrak“,“ opisujú svoj koncept podnikania majitelia – rodina Pitterlovci na svojej stránke.

Zdroj: Amazing Places, Ufogel.at

REKLAMA

Vyštudovala žurnalistiku. Začínala písaním cestopisných reportáží, krátko na to editovala články, neskôr prešla na tri roky do tlačovej agentúry. Viedla tiež redakciu Učiteľských novín. Medzitým si stihla vyskúšať aj hovorcovskú stoličku, keď komunikovala za cestných dopravcov na Slovensku. Počas uplynulých rokov svoje skúsenosti pretavila do rôznych činností v oblasti žurnalistiky, médií, PR a marketingu. Aktívne píše na rôzne témy, sú to najmä rozhovory, reportáže a cestopisy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA