Sociálne siete

DOMOV

Bývalému šéfovi polície Tiborovi G. súd nezrušil kolúznu väzbu

Bývalého policajného prezidenta obvinili v rámci akcie Očistec.

Zverejnené:

Upravené: 16. februára 2021 o 18:19

139

large vazenie bfceb
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Matthew Ansley

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zamietol žiadosť obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora G. o zmenu dôvodov väzby. Ako ďalej informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, dôvody väzby tak u obvineného trvajú v nezmenenom rozsahu, konkrétne pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ dodala hovorkyňa. Obvinený na súde žiadal zrušenie kolúznej väzby, ktorá sa ukladá pri obavách z ovplyvňovania svedkov.

Na základe rozhodnutia ŠTS z 8. novembra 2020 sú väzobne stíhanými bývalý prezident policajného zboru Tibor G., bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K., bývalý policajt Milan M., expríslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Marián Z. a tiež úradník Martin F. Dôvodom rozhodnutia o väzobnom stíhaní bola pri väčšine z nich obava z ovplyvňovania svedkov, prípadne pokračovania v trestnej činnosti.

Polícia v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra minulého roku zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA