Sociálne siete

DOMOV

Bývalý šéf polície Tibor G. bol pripravený na svoje zadržanie a obvinenie

Denník Sme pripomína, že Tibor G. je podozrivý z účasti v organizovanej skupine, ktorej hlavou bol jeho vzdialený príbuzný oligarcha Norbert B.

Zverejnené:

Upravené: 23. februára 2021 o 10:06

109

policia sr clanok W cddbae
Ilustračné foto, zdroj: SITA

SITA

BRATISLAVA – Bývalý policajný prezident Tibor G. bol pripravený na to, že ho zadržia a obvinia. Ako ďalej píše denník Sme, konštatoval to sudca Špecializovaného trestného súdu Rastislav Stieranka, keď zamietol žiadosť obvineného o zmiernenie kolúznej väzby. Tibor G. podľa denníka odmietol prezradiť, kto mu dané informácie posunul. Zdrojom bol podľa sudcu aj bývalý minister vnútra za Smer – sociálnu demokraciu (Smer-SD) Robert Kaliňák.

„Na otázku, odkiaľ informácie má, Tibor G. odpovedal, že od bývalých kolegov, teda členov Policajného zboru,“ píše Sme. S bývalým ministrom vnútra sa denníku spojiť nepodarilo. „Mal vypnutý telefón a na SMS nereagoval,“ uviedol denník. Očakávaniu zadržania zo strany Tibora G. však podľa sudcu nasvedčuje okrem iného aj „dôkladná pripravenosť osobných vecí zo strany obvineného pri jeho zadržaní“.

Sme pripomína, že Tibor G. je podozrivý z účasti v organizovanej skupine, ktorej hlavou bol jeho vzdialený príbuzný oligarcha Norbert B. „Dvojica postupne podľa vyšetrovateľov dosadila svojich ľudí do kľúčových pozícií v polícii a vedela tak manipulovať s vyšetrovaním rôznych káuz,“ dodáva Sme s tým, že v tejto kauze figuruje 18 obvinených.

Zdroj: sme.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA