Sociálne siete

COVID19

Vláda a premiér podľa strany Hlas-SD úplne zlyhali

Namiesto toho, aby sa premiér Igor Matovič (OĽaNO) pozrel pravde do očí, hodil vinu podľa strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) na vedcov.

Zverejnené:

Upravené: 22. februára 2021 o 19:45

101

large pellegrini ac
Na archívnej snímke Peter Pellegrini, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Namiesto toho, aby sa premiér Igor Matovič (OĽaNO) pozrel pravde do očí a priznal, že kvôli chybám jeho vlády na Slovensku zbytočne umierajú ľudia, hodil celú vinu na vedcov, ktorých radami sa vraj SR už deväť týždňov riadi. Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) to uviedla v tlačovej správe, ktorú poslala jej hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

„Tak aby bolo zrejmé – neriadime. Vedci žiadali tvrdý lockdown pred Vianocami – odmietol ho premiér, pretože sa podľa vlastných slov bál tlačovky SaS. Naopak, v januári vedci varovali pred ďalším plošným testovaním – a mali sme ho, pretože ho v rámci svojej posadnutosti antigénovými testami presadil samotný Igor Matovič,“ priblížila Patrícia Medveď Macíková. Ak majú podľa Hlas-SD prestať zbytočne umierať ľudia, musí vláda bezodkladne podať demisiu a krajinu majú do predčasných volieb riadiť odborníci. Vláda a premiér definitívne zlyhali.

Premiér Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii predstavil rozhodnutie zorganizovať v utorok 23. februára okrúhly stôl s vedcami a odborníkmi a porozprávať sa o tom, ako ďalej postupovať. Dodal, že počty pacientov s ochorením COVID-19 a s podozrením naň v nemocniciach neustále rastú.

Čítajte aj Premiér chce, aby boli deti v školách testované malými testami do nosa viackrát týždenne.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA