Sociálne siete

DOMOV

Interpol Spojených arabských emirátov zadržal Michala S. z kauzy Mýtnik

Hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjaková potvrdila, že Interpol Abú Dabí dnes oznámil ŠTS informáciu o zadržaní obvineného Michala S. v SAE.

Zverejnené:

Upravené: 17. februára 2021 o 17:50

121

Michal S
Na snímke obvinený podnikateľ Michal S. Foto: SITA/Polícia Slovenskej republiky

SITA

BRATISLAVA – Policajtom z oddelenia cieľového pátrania odboru pátrania a kriminalisticko-technických činností Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru (PZ) SR sa podarilo operatívnou cestou získať informácie o pobyte hľadaného Michala S. z kauzy Mýtnik na území Spojených arabských emirátov (SAE). Ako informovala hovorkyňa PZ Denisa Bárdyová, policajní pátrači, takzvaní lovci lebiek, získané operatívne informácie poskytli prostredníctvom Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Národnej ústredni Interpol Slovensko a tí ju v rámci siete Interpol poskytli svojim partnerom v SAE. Michala S. dnes zadržali príslušníci Interpolu SAE.

Hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla pre agentúru SITA uviedol, že v prípade, ak Interpol potvrdí informáciu o zadržaní Michala S. v SAE, rezort spravodlivosti na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) odošle informáciu so žiadosťou o preložené podklady nevyhnutné k vypracovaniu a zaslaniu žiadosti o vydanie. „Keďže medzi Slovenskou republikou a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a SAE nepristúpili k nijakému medzinárodnému Dohovoru, ktorý by explicitne upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody, extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity (vzájomnosti),“ doplnil s tým, že žiadosť s podkladmi v súlade s kritériami právneho poriadku SAE musí byť do 30 dní zaslaná na základe vzájomnosti do SAE.

Hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková potvrdila, že Interpol Abú Dabí dnes oznámil ŠTS informáciu o zadržaní obvineného Michala S. v SAE.

Podnikateľ v IT Michal S. je obvinený spolu s Františkom I., Jozefom B. a ďalšími v kauze Mýtnik.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA