Sociálne siete

DOMOV

Krajčí končí vo funkcii ministra zdravotníctva

Premiér doplnil, že Marek Krajčí je podľa neho minister, ktorý si spomedzi všetkých členov vlády svoju prácu najviac „odmakal“.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 4:02

143

krajci
Zľava: Predseda vlády Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí počas tlačovej konferencie, na ktorej oznámil odstúpenie z funkcie. Foto: SITA/Jana Birošová

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Marek Krajčí (OĽaNO) končí vo funkcii ministra zdravotníctva. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že Krajčí je podľa neho minister, ktorý si spomedzi všetkých členov vlády svoju prácu najviac „odmakal“.

Matovič doplnil, že rezort zdravotníctva bol jediný, o ktorý takto pred rokom nemala žiadna strana pri koaličných rokovaniach záujem. Bol rád, že sa úlohy ministra zhostil práve Krajčí, ktorý dostal do „vienka” okrem zdevastovaného rezortu aj koronavírus. „Nepoznám človeka z prostredia vlády, ktorý by každým jedným krokom prejavoval väčšiu snahu ochraňovať životy a zdravie ľudí,” zdôraznil. „Som veľmi rád, že sme s Marekom tento ročný boj spolu zvládali,” povedal s tým, že tí, ktorí mu za celý rok ani raz nepomohli, chceli mať z neho rituálnu obeť. „Naše hnutie ukázalo aj týmto rozhodnutím, o čo nám v politike skutočne ide,” podotkol premiér.

Krajčí uviedol, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou. Podľa jeho slov by nebolo v aktuálnej situácii správne robiť obštrukcie. Podľa predsedu poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michala Šipoša odchádza najzodpovednejší bojovník proti pandémii. „Veríme, že aj v ostatných stranách nájdu aspoň štipku sebareflexie,” dodal. Poslanecký klub podľa jeho slov naďalej stojí za Krajčím a jeho rozhodnutím.

Podľa predsedu vlády bude odstupovanie ministra zdravotníctva postupné. „Chcem, aby nový minister alebo ministerka bola spoločne so súčasným ministrom niekoľko týždňov spolu v úrade. Aby sa to nedotklo ochrany života ľudí,” doplnil. Krajčí podá demisiu podľa jeho slov až vtedy, keď sa na Slovensku naplno rozbehne očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V.

krajci

Zľava: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, predseda vlády SR Igor Matovič, predseda Správy štátnych hmotných rezerv SR Ján Rudolf a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačovej konferencie, na ktorej oznámil Marek Krajčí odstúpenie z funkcie ministra zdravotníctva SR. Foto: SITA/Jana Birošová

Spoločná tlačová konferencia dnes nebude

poločná tlačová konferencia lídrov koaličných strán sa dnes neuskutoční. Agentúre SITA to potvrdil riaditeľ tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR Richard Pekar.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík sa podľa spravodajského portálu televízie Joj noviny.sk na tlačovej konferencii zúčastniť neplánoval. „Neprídem, lebo nepovažujem jednania za ukončené,” povedal pre televíziu Joj Sulík.

 

Čítajte aj: Krajčí podľa Pellegriniho nikdy nemal byť ministrom, KDH očakáva od nového šéfa kompetentnosť

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA