Sociálne siete

DOMOV

Minister Korčok je proti vyžadovaniu testov od slovenských kamionistov pri vstupe do Nemecka

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok v tejto súvislosti intervenoval u nemeckej vlády.

Zverejnené:

Upravené: 14. februára 2021 o 10:48

54

korcok
Ivan Korčok, foto: SITA/Kancelária Národnej rady SR

SITA

BRATISLAVA – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) intervenoval proti rozhodnutiu nemeckej vlády vyžadovať od slovenských vodičov nákladnej dopravy testy pri vstupe do Nemecka. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor rezortu. Nemecké úrady totiž zaradili Slovensko medzi rizikové krajiny z dôvodu šírenia nových mutácií koronavírusu.

„Žiadame o upustenie od požiadavky na preukázanie sa 48-hodinovým testom pre vodičov nákladnej dopravy pri vstupe do Nemecka. Toto opatrenie bude spôsobovať obrovský problém. Pre našich vodičov je prakticky ťažko realizovateľné a je veľmi pravdepodobné, že spustí reťazovú reakciu aj u ostatných krajín,“ zdôraznil Korčok.

V koordinácii s ministrom dopravy SR Andrejom Doležalom (Sme rodina) sa šéf slovenskej diplomacie tiež obrátil na eurokomisára Maroša Šefčoviča so žiadosťou o tlmočenie stanoviska Slovenska Európskej komisii, od ktorej požaduje, aby urýchlene vyhodnotila, či nemecké požiadavky na predkladanie testov pri nákladnej doprave sú v súlade so zavedením a fungovaním takzvaných zelených pásov.

„Naše ekonomiky sú úzko prepojené. V súčasnosti sme výrazne postihnutí dôsledkami koronavírusu, a preto vyzývam, aby sme sa v Európskej únii vyhli krokom, ktoré budú viesť k recipročným opatreniam a ďalšiemu narušeniu vnútorného trhu,“ dodal Korčok. Požiadavky Slovenska boli nemeckej strane dnes v Berlíne oficiálne odovzdané aj diplomatickou nótou.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA