Sociálne siete

COVID19

Vláda udelila výnimku študentom niektorých zdravotníckych odborov na cestu do a z vysokej školy

Výnimka pre vysokoškolákov bude platiť od pondelka 15. februára.

Zverejnené:

Upravené: 14. februára 2021 o 11:25

207

large testovanie f
Ilustračné foto, zdroj: SITA/ŽSK

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Vláda povolila od pondelka 15. februára študentom niektorých zdravotníckych odborov cestu do a z vysokej školy, špecializovaného výučbového zariadenia či účelového zariadenia vysokej školy. Ministri to schválili na online rokovaní v sobotu 13. februára.

Opatrenie sa týka študentov štvrtého, piateho a šiesteho ročníka doktorského študijného programu v študijnom odbore všeobecné lekárstvo. Tiež študentov druhého a tretieho ročníka bakalára v študijnom odbore ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia. Povolenie platí aj pre študentov tretieho ročníka bakalára v študijnom odbore urgentná zdravotná starostlivosť.

Študenti sa však musia preukázať buď negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní, alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako tri mesiace. Doložiť môžu aj potvrdenie, že boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny a od očkovania uplynulo aspoň 14 dní. Vysokoškoláci môžu uviesť aj svoj zdravotný stav či zdravotnú kontraindikáciu, ktorá neumožňuje vykonanie testu na ochorenie COVID-19.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA