Sociálne siete

COVID19

Minister zdravotníctva povolil doteraz najväčší dovoz liekov s účinnou látkou Ivermektín

Časť z desiatok tisíc balení by mala doraziť na Slovensko budúci týždeň.

Zverejnené:

Upravené: 23. februára 2021 o 9:39

44

lieky
Ilustračná snímka, foto: Unsplash/ HalGatewood.com

SITA

BRATISLAVA – Minister zdravotníctva Marek Krajčí povolil doteraz najväčší dovoz liekov s účinnou látkou Ivermektín. Časť z desiatok tisíc balení by mala doraziť na Slovensko budúci týždeň. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ide o lieky Ivermectin Tablet USP IverJohn-6 tbl. 100×6 mg, Ivermex tbl. 4×3 mg a Ermetin tbl. 10×3 mg. Ministerstvo zdravotníctva vydalo povolenie na terapeutické použitie týchto neregistrovaných liekov s indikáciou prevencia a liečba ochorenia COVID-19 v piatok 19. februára. V prípade Ivermectin Tablet USP IverJohn-6 tbl. 100×6 mg išlo o 20-tisíc kusov, Ivermex tbl. 4×3 mg v počte 30-tisíc kusov, pričom na Slovensko by malo byť budúci týždeň navezených 8 930 balení. Rovnako v prípade Ermetin tbl. 10×3 mg išlo o 30-tisíc kusov, tie sú k dispozícii a pripravené na odoslanie. Na Slovensku by mohli byť k dispozícii budúci týždeň.

Dodávky ivermektínu pre nemocnice a prvých niekoľko tisíc balení aj pre lekárne schválil minister Krajčí už v uplynulých týždňoch. Ako uviedol šéf rezortu zdravotníctva, dodávky prichádzajú postupne a je na distribútorovi, ako rýchlo ich vie následne dodať, čo ministerstvo nevie ovplyvniť. „Faktom zároveň je, že dopyt po týchto liekoch je celosvetový. Na Slovensku reagujeme rýchlo na základe odporúčaní hlavných odborníkov pre jednotlivé medicínske oblasti, nakoľko nielen účinnosť, ale aj bezpečnosť pacienta je pre nás na prvom mieste ,“ dodal minister zdravotníctva.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA