Sociálne siete

DOMOV

Na východnej hranici vybavili za 24 hodín viac ako 12-tisíc osôb

Zverejnené:

Upravené: 28. februára 2022 o 10:11

519

zdroj: ukrajina.sk

REKLAMA

GLOBALNEWS

Za posledných 24 hodín požiadalo na Slovensku o azyl 35 občanov Ukrajiny. Jeden Ukrajinec sa pokúsil o nelegálne prekročenie štátnej hranice.

Od soboty 6.00 do nedele 6.00 h na hranici s Ukrajinou vybavili 12.435 osôb pri vstupe na územie Slovenska. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka, informuje SME.

„Aktuálne sú čakacie doby na hraničných priechodoch od troch do 12 hodín. Na všetkých oddelenia hraničnej kontroly vonkajšej hranice s Ukrajinou je posilnený výkon služby aj príslušníkmi Ozbrojených síl SR,“ uviedol hovorca.

Za posledných 24 hodín vybavili na hraničnom priechode Ubľa 4586 osôb. Na ukrajinskej strane čaká približne 390 vozidiel a 400 osôb. Čakacia doba je desať až 12 hodín. „Naďalej je intenzívny prechod peších, najmä deti s rodičmi a mladí ľudia. Peší cestujúci v súčasnosti znemožňujú prejazd vozidiel k hraničnému priechodu,“ uviedol Slivka.

Ruský veľvyslanec: „Sledujte Putinove vyjadrenia“

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké za posledných 24 hodín vybavili 6557 osôb. Na ukrajinskej strane čaká približne 900 vozidiel, deväť autobusov a 1000 osôb. Čakacia doba je sedem až desať hodín.

Na hraničnom priechode Veľké Slemence za posledných 24 hodín vybavili 1292 osôb. „Na ukrajinskej strane čaká približne 300 osôb. Čakacia doba je približne tri hodiny,“ dodal hovorca. Vybavovací proces podľa jeho slov naďalej spomaľujú colné kontroly a kontroly posádok vozidiel na strane Ukrajiny.

Americký herec Sean Penn točí na Ukrajine dokument o ruskej invázii. Zelenskyj ocenil jeho odvahu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA