Sociálne siete

DOMOV

Nový zákon má skoncovať s parkovaním na chodníkoch. Mestá nie sú pripravené

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2022 o 10:01

93

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Od marca by mal vstúpiť do platnosti zákon ktorí skoncuje s parkovaním na chodníkoch.

Momentálne to ale vyzerá, že úplný zákaz budeme musieť ešte pár mesiacov počkať. Mestá nestíhajú pripraviť dopravné značenie, preto vláda aktuálne hľadá rýchle riešenie. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

V Petržalke parkuje každú noc na chodníkoch zhruba tritisíc vodičov. Niekoľko rokov platí zásada, nechať na chodníku aspoň meter a pol priestoru pre chodcom. Politici roky sľubovali, ako autá z chodníkov vytlačia. Prvé zmienky o tom spomínal Robert Kaliňák už v roku 2007 ako vtedajší minister vnútra, no zrealizovať sa to podarilo až o pätnásť rokov neskôr.

Vozidlá na chodníkoch pre chodcov mali skončiť od prvého marca 2022. Parkovať by sa mohlo iba na tých chodníkoch, kde by to bolo povolené dopravným značením. A práve v tomto dodatku nastal problém. Slovenské samosprávy totiž nestíhajú osadiť značenia.

O mesiac by sa mal skončiť núdzový stav

Súčasná vládna koalícia sa preto narýchlo snaží nájsť riešenie. Peter Cmorej -poslanec za SaS – hovorí, že by rozhodnutie nechal na obciach. Bratislava aj Košice by posunutie privítali. Namiesto tohto marca sa preto hovorí až o budúcom roku.

Postupom času parkovanie na chodníkoch určite vymizne. Zostane zrejme len na vyznačených chodníkoch, v zónach kde sú enormné problémy s parkovaním.

Pri Dunajskej Strede došlo k tragickej nehode

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA