Sociálne siete

DOMOV

Po samovražde kľúčového svedka našli zbrane. Preveria, prečo ich Böhmovi ponechali

Podľa generálneho prokurátora je neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 1:31

174

zbran
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Max Kleinen

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Maroš Žilinka nariadil krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR dôsledne objasnil dôvody, pre ktoré príslušníci Národnej kriminálnej agentúry nezaistili strelné zbrane obvinenému Františkovi B. Ako ďalej Informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová, prokurátor má tiež posúdiť, či takým konaním nebol spáchaný trestný čin.

„Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že Žilinka v tejto súvislosti požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Policajný prezident Peter Kovařík v tejto súvislosti v stanovisku uviedol, že vo veci nariadil kontrolu na úrovni Prezídia Policajného zboru. „Okrem toho už vec preveruje Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, nebudem sa preto bližšie vyjadrovať, pokým nebude vyšetrovanie ukončené,“ uviedol. Kovařík dodal, že pokiaľ kontrola dospeje k záveru, že došlo k pochybeniu zo strany vyšetrovateľa, potom rozhodne jeho nadriadený o ďalšom postupe.

Televízia Joj v sobotu 13. februára informovala, že František B., ktorý figuruje v kauze Judáš ako kľúčový svedok, sa zastrelil. Obvinený podľa medializovaných informácii postrelil aj svoju manželku. Incident sa stal v piatok v neskorých večerných hodinách v obci Plavecký Štvrtok (okr. Malacky). Manželku po incidente ošetrovali záchranári.

František B. bol kľúčovým svedkom vo viacerých kauzách, ktoré momentálne vyšetruje polícia. Bývalý člen Slovenskej informačnej služby (SIS) s políciou spolupracoval v kauzách ako Judáš či Texasan. Mal tiež vypovedať  o údajnom podplácaní  Milana Lučanského, bývalého policajného prezidenta. Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu.

zilinka fb

Zdroj: Facebook/Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA