Sociálne siete

DOMOV

PRIESKUM: Smer predbehol Hlas, doťahuje sa aj SaS

Zverejnené:

Upravené: 3. februára 2022 o 9:43

398

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Koncom januára by voľby vyhrala strana Smer-SD s 15,6 percenta hlasov, nasleduje Hlas-SD a SaS, obe so ziskom 13,5 percenta.

Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK na vzorke 1 006 respondentov. Zber dát sa konal od 27. januára do prvého februára. Za vládnou stranou SaS by sa umiestnilo mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko s podporou 10,6 percenta hlasov.

Median uvádza, že v porovnaní s výsledkami volieb z roku 2020 podpora najsilnejšieho vládneho hnutia OĽaNO výrazne klesla. Podľa aktuálneho prieskumu by hnutie expremiéra a ministra financií Igora Matoviča koncom januára 2022 získalo 9,5 percenta hlasov voličov.

Americký prezident Biden schválil vyslanie ďalších vojakov do východnej Európy

Za hnutím OĽaNO nasleduje Sme rodina, ktorú by volilo 5,7 percenta opýtaných. Na siedmom mieste skončilo hnutie Republika so ziskom 5,6 percenta a do parlamentu by sa taktiež dostalo KDH, ktorú by volilo 5 percent opýtaných.

„Najvyšším volebným potenciálom disponuje strana SaS, nasledovaná stranami Smer, Hlas a Progresívne Slovensko. Strana Smer disponuje spomedzi jednotlivých strán zároveň najväčším volebným jadrom,“ doplnila agentúra, podľa ktorej pomerne veľkým volebným jadrom disponuje aj strana Hlas pod vedením Petra Pellegriniho.

Z prieskumu rovnako vyplýva, že účasť na hypotetických voľbách deklarovalo viac ako 70 percent opýtaných, pričom takmer polovica z nich si je svojou voľbou úplne istá.

Podpis dohody o obrannej spolupráci SR s USA sa očakáva 3. februára

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA